Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



Külgriba

www.directo.ee

et:tootasuhyvitis

See on dokumendi vana versioon!


Töötukassa töötasu hüvitis

Juhend annab ülevaate kuidas Directos arvestada töötajale tööandja poolne miinimum tasu ja kuidas kajastada töötukassa poolt makstavat töötasu hüvitist, et see läheks keskmiste tasude arvestuse alussummade sisse.

Esmalt siis miinimum tasu arvutus tööandja poolt. Kui töötajaid on palju siis võib excelis andmed ette valmistada ja siis saab korraga kõigile töötajatele miinimum tasu arvestusele asetada.

Kui excelit ei kasuta siis lisada kõigile töötajatele arvestus nii nagu tavapäraselt vajadusel korrigeerides bruto summasid. Arvestus salvestada ja kinnitada. Seejärel teha töötajatele tasumine.

Kui töötukassa on teinud omapoolse hüvitise väljamakse on võimalik töötukassa lehelt tööandjal saada infot, kui palju tema töötajatele töötasu hüvitist arvestati. Selleks,et Directos makstud hüvitist kajastada tuleb teha uus palgavalem.

Uut palgavalemit saab teha Seadistused-Personali seadistused-Palgavalemid ja vajutades nuppu

Loodud valemile anda kood, meie näite puhul on see TK_HYVITIS, lisada valemile nimi. Deebet kontoks sisestada töötasu kulukonto ja Kreedit kontoks võlad töövõtjatele. Nii nagu tavapäraselt.
Valemi tüübiks määrata kuu. Kindlasti teha linnuke Keskmise palga arvestus ja Null neto. TSD ei määra, sest selle valemiga arvestatud tasusid ei pea deklareerima.
Kogused, Summad ja Puudumiste liigid sakkidele ei tule midagi sisestada. Maksuvalemid sakil määrata ainult tööandja maksud.
Salvestada valem.

Töötukassalt saadud info põhjal on mõistlik luua rohkemate töötajate puhul excel millega brutosummad Directosse sisestada.

Esmalt luua valmis palgaarvestuse dokument millele tasud asetate.

Järgmiseks vajutage kas Lisa osakonna töötajad või Lisa objekti töötajad, avanevas aknas kustutage sisu ära.
Selle akna all servas on näha millises järjekorras peavad olema exceli tulbad, et saaksite infot palgaarvestuse dokumendile importida.

Excel tuleb siis vastavalt tulpade järjestusele ette valmistada.

  1. tulp töötaja- directo töötaja kood
  2. tulp nimi- töötaja nimi
  3. tulp valem- töötukassa hüvitise jaoks loodud valem
  4. tulp objekt- võib tühjaks jääda, aga kui soovitakse, et kuludel kajastuks kandel objekt siis täita ka see väli.
  5. tulp kogus- sisestada kõigile 1 (üks)
  6. tulp bruto- töötukassas saadud bruto summa
  7. tulp projekt- võib tühjaks jääda, aga kui soovitakse, et kuludel kajastuks kandel projekt siis täita ka see väli.

Meie näite puhul kahel töötajal on objektid ning projektid ja kahel töötajal ei ole

Excelis selekteerida ainult info osa ilma päiseta ja kopeerida see Directo asetaja aknasse (excelis Ctrl+C ja Directo aknas Ctrl+V)

Directo aknas vajutada nuppu mille tulemusena asetatakse sisestatud info arvestuse dokumendile. Salvestada palgaarvestuse dokument ja kinnitada.

Loodud kande põhjal tuleb teha eraldi finantskanne, millega tõstetakse maksude viitvõlgade või maksukohustuste ja võlad töövõtjatele kontodelt kohustused ära sihtfinantseerimise kontole.
Palga aruandes määrata aeg väärtuseks periood mis te sisestasite arvestuse dokumendile, P. valem väljale sisestada töötasu hüvitise valem ja vaade valida arvestus.

Peale aruande nupu vajutamist on võimalik aruandest kokku realt välja võtta soovitud summad bruto, töötuskindlustus ja sotsiaalmaks.

Kui tööandja ei soovi, et töötaja töötasus kaotaks, siis võib teha juurde kolmanda arvestuse millega arvestatakse töötasu vahe ja tehakse töötajale teine väljamakse tööandja poolt.

Vahe oleks mõistlik leida excelis ja see samuti läbi impordi asetada palga arvestusele.

Eelnevalt arvestatud tasud saab Directost excelisse võtta palga aruandest.

Sotsiaalmaksu alammäära mitterakendamine

Selleks, et igal töötajal ei peaks määrama, kas tal arvestatakse SM alammäära või mitte tuleks võtta SM valemil ära alammäära vähemalt summa. Kui eriolukord lõppeb ja tuleb taas SM miinimumi arvestada töötajatele siis määr tagasi lisada.

Maksuvalemid asuvad Seadistused-Personali seadistused-Maksuvalemid

Töötasu vähendus

Kui töötajatel vähendatakse töötasu näiteks 30% mingiks perioodiks siis on võimalik personali kaardil palgamooduli sakil kajastada kahel viisil.

  1. Uued tasud- sisestate/impordite uued töötasud töötajatele mis on eelnevast töötasust meie näite puhul 30% väiksemad. Eelmisele tasureale määrata lõpu kuupäev ja kindlasti alguskuupäev uuele tasule. Kui töötasu taastus siis sisestada/importida uus rida eelnevalt kehtinud töötasuga.
  2. Lisakoefitsient- Süsteemi seadistustes sisse lülitada kaks seadistust Palgavalemil on lisakoefitsient ja Valemi summa korrutatakse lisakoefitsiendiga läb. Kui need seadistused on sisse lülitatud tekib personali kaardil Palgamooduli sakil valemite sektsiooni uus tulp Lisa koefitsient. Lisa koefitsiendi väljale tuleb sisestada/importida koefitsient, millega töötasusumma arvestuse loomise momendil läbi korrutatakse. Kui lisate kehtivale töötasule siis hiljem kui vähendus läbi saab tuleks koefitsient uuesti maha võtta. Teine võimalus on importida uus rida juurde nii nagu esimese võimaluse juures kirjeldatud on.

Töötasu hüvitise aruanne

et/tootasuhyvitis.1586783169.txt.gz · Viimati muutnud: 2020/04/13 16:06 persoon kulli