Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadKülgriba

www.directo.ee

et:komplekt

Komplektis toodete müük

Mõnikord on vaja müüa tooteid komplektis. Sellisel puhul on oluline, et komplektil oleks oma fikseeritud hind ning selles sisalduvate toodete hinnad ei tohiks seda mõjutada.

1. Retsept

Komplekti loomise esimene samm on luua retsept Seadistused→Lao seadistused→Retseptid. Sinna lisatakse need artiklid, millest komplekt koosneb. Näiteks:

Üldise retsepti juhendi leiab siit- http://wiki.directo.ee/et/yld_retsept?s[0]=retsept

Seejärel tuleb retsept siduda komplekti artikliga. See artikkel on tavaliselt teenus tüüpi, kuna teda eraldi lattu ei võeta. Sellele artiklile märgitakse külge siis ka kogu komplekti müügihind.

Artikli retsepti lahtrisse märgitakse retsepti kood.

2. Seadistused

Järgmised süsteemi seadistused tuleks Jah peale panna Seadistused→Süsteemi seadistused alt:

  • Arvele retseptiga toote asetamine lisab ka komponendid
  • Hinnavalemis on retsept

Kui kasutatakse tellimust või pakkumist siis tuleks Jah peale panna ka seadistused Pakkumise/tellimuse salvestamine lööb retseptiga tooded laiali.

3. Hinnavalem

Seejärel tuleb täiendada olemasolevaid hinnavalemeid või luua uus hinnavalem, kuhu märgitakse komplekti tooted null hinnaga ning rea lõppu Retsept lahtrisse tuleb märkida, et neid hindasid kasutatakse ainult retsepti korral ehk sinna tuleb kirjutada retsepti kood.

Hinnavalemis võib olla komponent tootel ka teine hind, mida kasutatakse siis kui teda müüakse komplektist eraldi. Sellel real siis Retsepti märgist juures olla ei tohi.

Üldise hinnavalemi kasutamise juhendi leiab siit- http://wiki.directo.ee/et/mr_hinnavalem

4. Arve

Arvet tehes on oluline, et kasutatakse hinnavalemit, kus on retsepti read peal.

et/komplekt.txt · Viimati muutnud: 2021/03/25 20:31 persoon hanna