Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadKülgriba

www.directo.ee

et:covhaigus

Töövõimetuslehtede tasustamine alates 01.07.2023.

2021. aasta algusest kehtima hakanud haigushüvitiste maksmise ajutine kord, mille järgi makstakse töötajale haigestumise korral hüvitist alates teisest päevast, lõpeb peagi ehk 30.06.2023.

Alates 01.07.2023 haigestunud töötajatele tuleb arvestada haigushüvitiste päevi vana (enne 2021. aastat kehtinud) korra järgi. Esimene kuni kolmas haiguspäev hakkab taas olema töötaja omavastutus, tööandja maksab hüvitist neljandast kuni kaheksanda päevani ning Tervisekassa alates üheksandast haiguspäevast.

Directos on ajutise haigushüvitise korra tõttu mõistlik olnud kasutada paralleelselt kahte erinevat puudumise liiki ja töötasuvalemit:

  1. ajutise korra puudumise liik ja töötasuvalem
  2. vana/uue korra puudumise liik ja töötasuvalem

Miks on vaja korraga kahte erinevat puudumise liiki ja töötasuvalemit? Kui töötaja haigestub juunis, siis tuleb arvestada talle haigustasu ajutise korra järgi, aga kui töötaja haigestub juulis, siis uue korra järgi (ei pea taas hakkama looma uut valemit ning puudumise liiki). Selleks, et haigustasu arvestuse päevade arv oleks korrektne on vaja erinevaid liike ja valemeid.

Kui Sul ei ole enne 2021. aasta algust kehtinud puudumise liiki ja töötasuvalemit alles, siis pead need nüüd uuesti looma. Puudumiste liikide seadistamise kohta saad täpsemalt lugeda siit: Puudumiste liigid ja töötasuvalemite kohta siit: Töötasuvalemid.

et/covhaigus.txt · Viimati muutnud: 2023/05/24 15:38 persoon kulli