Tellimused on mõeldud müügitellimuste vormistamiseks, tellimus on kliendi soov kaupa osta.
Millistel juhtudel tellimusi kasutatakse?
Tellimuste lehitseja tulp LA näitab tellimuse olekut ehk lähetuse ja arve olemasolu. Esimene täht käib lähetuse kohta ja teine arve kohta.
PP – pole lähetust, pole arvet
LP – lähetus on, pole arvet
OO – osaline lähetus, osaline arve
OA – osaline lähetus, arve on
LO – lähetus on, osaline arve
OP - osaline lähetus, pole arvet
LA - lähetatud ja arveldatud
Tellimuste nimekirjast avada nupu „F2-Lisa uus“ abil tühi dokument.
Täita vajalikud väljad ja näidata kaubaartiklid ning kogused, mida soovitakse tellida. Dokumendi säilitamiseks vajutada nuppu „Salvesta“. Kauba saabumisel tuleb kaup lähetada nupu „Läheta“ abil ja siis teha arve (nupp „Arve).
Kliendile on võimalik sisestada kindlaks määratud toodete nimekiri, mis asetub tellimusele pärast kliendi valimist. Selleks tuleb luua kliendile uus pakkumise dokument soovitud artiklitega, mille kogused võiksid olla nullid (aga ei pea). Pakkumise artiklite kasutamiseks tuleb esmalt muuta ära seadistus - Süsteemi seadistused > Tellimusele lisatakse kliendile määratud pakkumise artiklid
„jah“ või „küsib“ peale. „Küsib“ valik tähendab seda, et pärast kliendi valimist programm küsib, kas soovitakse lisada pakkumise artiklid või mitte.
Pärast seadistuse aktiveerimist tekib kliendikaardile lahter „Pakkumine“, kuhu tuleb sisestada pakkumise number.
Seejärel kliendi asetamisel tellimusele lisatakse kohe ka tema pakkumise artiklid, mille koguseid saab vastavalt kliendi tellimusele jooksvalt muutma hakata.
Artiklitele on võimalik määrata allahindluse grupid, mis võimaldavad pakkumise, tellimuse ja arve dokumentidel kõigile konkreetsesse gruppi kuuluvatele toodetele korraga allahindlust/juurdehindlust teha. Näiteks rakendada allahindlus ainult teenustele.
Allahindluse gruppe saab luua Müügi seadistused > Allahindluse grupid
alt, kuhu tuleb sisestada kood ning nimi. Artiklikaardil tuleb grupp määrata väljal „Allahindlusgrupp“.
Allahindlusgrupiga artikliga dokumendile tekib ridade kohale vastav sektsioon.
Tellimuse dokumendil saab artikleid grupeerida artikliklassi või masterklassi kaupa, et pikkadel dokumentidel tellimusi paremini sisestada ning hallata. Grupeeringu aktiveerimiseks on vaja tellimuse peenhäälestuse alt määrata sobiv valik.
Seejärel tekivad ridade kohale artikliklasside lingid.
Linkide abil saab vaadata nii kõiki kui ka teatud artikliklassi/masterklassi artikleid.