Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadKülgriba

www.directo.ee

et:finkmmaa

Käibemaksumaad

Käibemaksumaad on valik kliendi- ja hankijakaardil, kust see asetub müügi- ja ostudokumentidele. Iga käibemaksumaa kohta on võimalik artikliklassile või artiklikaardile täita tulukonto ja käibemaksukood. Selle tulemusel leitakse müügidokumendi ridadele artikli asetamisel dokumendil olevale käibemaksumaale artiklikaardilt või artikliklassilt sellele maale vastav tulukonto ja käibemaksukood. Sama kehtib ka sissetulekust ostuarvet tehes, juhul kui hankijakaardil ei ole täidetud väli KM kood.

Käibemaksumaid saab juurde luua ja olemasolevaid muuta/kustutada:
Seadistused → Raamatu seadistused → Käibemaksumaad

Sorteeritud välja sisu määrab, mitmes see valik kliendikaardil jm valikutes on.

Käibemaksumaad on rippmenüüna kliendikaardil, hankijakaardil, dokumentidel ja aruannetes:

Artiklikaardil ja artikliklassi kaardil saab igale käibemaksumaale lisada tulukonto ja käibemaksukoodi. Dokumendile artiklit asetades eelistatakse artiklikaardi välju, kui need on täitmata, siis artikliklassi välju. Soovitus on täita artikliklassidel ja erisuste korral artiklil.

Artikliklass:

Artikkel:

Näide

Kliendi KM maa on Euroopa Liit. Kliendi asetamisel arvele täidetakse arvel KM maa. Artikli asetamisel arvele asetuvad artiklikaardilt arve KM maale vastav KM-k ja Konto. Kui artiklikaardil puudub, siis artikliklassilt, nagu alloleval pildil.

et/finkmmaa.txt · Viimati muutnud: 2021/05/27 16:36 persoon evelin