Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadKülgriba

www.directo.ee

et:foorum

Foorum

Foorum on mõeldud kasutajatele pideva info andmiseks Directost tehtud uuenduste kohta ning kasutajate omavaheliseks suhtluseks. Lisaks on iga Directo dokumendi pealt algatada eraldi teema, et firma siseselt arutleda konkreetse dokumendi kohta. Osadel dokumentidel (sündmus ja projekt) on võimalik dokumendi foorum ka määrata kohe kuvama dokumendi avamisel. Vaikimisi on dokumendifoorum päises ikooni alt F

Kasutajatel on võimalus esitada vastavas alajaotuses küsimusi ja jagada oma kogemusi ning teha ettepanekuid Directo meeskonnale programmi täiendamise osas. Aja jooksul tekib sellest korralik know-how, kust saab vajalikku infot ammutada. Ehk tulevikus võiks foorum omandada mõtte „enne otsi, siis kirjuta“.

Foorumi ülesehitus

Arendused

Siia kirjutatakse mõtted tulevastest arendustest. Kui kellelgi on sarnast asja vaja või leiab, et midagi võiks teha paremini või teisiti, siis saab ta seda vastavalt kommenteerida

Valmis

Arendusest võiduka lõpuni viidud projektid tõstetakse siia alajaotusse. Suurtel arendustel võib olla mõnikord kuni poole aastane viiteaeg - enne kui seda teistele klientidele kopeerida saab

Osta osalus

Juhul, kui tegemist on suure arendusega ning ühel firmal oleks selle arenduse ostmine liialt kulukas, siis võib alati otsida kedagi, kes on nõus osa arenduse kuludest enda kanda võtma.

Moodulid

Moodulid alajaotuse all võib küsida kõikide probleemide kohta küsimusi. Alajaotus on tehtud enamvähem selline nagu Directo enda menüüdki. Ehk kui küsimus on mõne asja kohta, siis võiks postitada samasse alajaotusse, kus antud probleem end Directo menüüs peidab. Lisaks spetsiifilised alajaotused - nagu näiteks Sündmus/Ressurss, mis kokku annab ajahalduse.

Vabad teemad

Siia alla saab kirjutada kõike, mis pole probleemid, vaid lihtsalt selgitus, kuidas asjad võiksid maailmas (Directos) käia. Siia tõstetakse ka kasutajate poolt pakutud lahendused Mooduli foorumi probleemidele.

Oma firma foorum

Oma firma foorumisse saab teha SUPER õigustega kasutaja uusi alajaotusi ning vajadusel Administreerimise õigust ka firma sees edasi jagada. Firma kasutajatel saab olla 5 sorti õigusi:

  • Admin - saab luua uusi jaotusi ning jagada õigusi.
  • Moderaator - liigutada, poolitada, kustutada ja sulgeda teemasid.
  • Tavakasutaja - saab postitada uusi sõnumeid ning sulgeda enda teemasid
  • Lugeja - saab lugeda, aga mitte postitada uusi sõnumeid ega teemasid
  • Keelatud - ei näe firma foorumit

Personaalsed sõnumid

Oma firma töötajatega ning postitanud kasutajatega saab alustada privaatset vestlust. Mitte oma firmadega privaatset vestlust saab alustada, kui vajutada postitanud sõnumi kasutaja ümbriku pildikese peal. Oma firma töötajaid saab nimekirjast valida. „Võõrale“ sõnumi saatmisel tuleb silmas pidada, et lisaks foorumi kasutaja nimele saadetakse ka enda päris nimi.

Dokumendi sõnumid

Oma firma foorumis on alajaotus - Dokumendid. Sinna otse uusi teemasid ei saa algatada - saab ainult muuta/juurde kirjutada.Teemat algatatakse otse dokumendi pealt - ikoonike on otse manuse ikooni kõrval. Ikoonil on kirjas ka mitu sõnumit antud dokumendi kohta on (kuni üheksani). Foorumis on teema pealkirjaks dokumendi tüüp ja number. Nii saab kindla ostuarve või pakkumise või mõne muu dokumendi kohta üksteisele teateid või selgitusi jätta

Mitme firma kasutajad

Et lugemata teemade arv segi ei läheks ning foorumis oleks ikka üks inimene - sõltumata, mis firma Directost ta siseneb, siis saab omavahel erineva Directo kasutajad üheks foorumi kasutajaks ära siduda. Selleks tuleb järgmises firmas valida foorumi jaoks täpselt sama kasutajanimi ning sidumiskood. Kui sidumiskoodi kohe alguses ei pannud, siis tuleb kõigepealt minna esimesest firmast foorumisse sisse - SEADETE alt sisestada sidumiskood (suvaline tekst ja/või number, soovitavalt piisavalt keeruline) ning siis teisest firmast kasutades just sisestatud sidumiskoodi võtta sama kasutajanimi kasutusse. Korrata protseduuri nii mitu korda, kui on firmasid.

Foorumi leiab Peamenüüst eraldi sakina Foorum

et/foorum.txt · Viimati muutnud: 2015/06/19 00:09 persoon ott