Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadKülgriba

www.directo.ee

et:ext_calendar_syncsettings

Välise kalendriga sünkroniseerimine

Google kalender Directo sündmuste sünkroniseerimiseks

Google konto seadistus/Directoga sidumine

Seadistamine on ühekordne tegevus. Seadistada saab kasutaja kellel on ligipääs süsteemi seadistustele. Peale seadistamist saab iga kasutaja kasutada oma isiklikku(või enda loodud suvalist) gmaili kontot Directo sündmuste sünkroniseerimiseks.

Kui teie firma on seadistanud endale Google Drive'i Directo manuste jaoks siis võib seda sama kontot kasutada ka Google kalendri jaoks. Muul juhul peab kasutatav konto olema täiesti tavaline gmaili konto(mida saab luua siin). Seadistada ei saa Google Apps for Work/Business jms. kontot.

 1. Navigeerige Google konto konsooli lehele leht.
 2. Veenduge, et olete sisse logitud kontoga mida soovite siduda.
 3. Avaneb pildil olev vaade. Muutma midagi ei pea, vajutage „Continue“ nupule.
 4. Kalendri API on nüüd sisse lülitatud, vajutage „Go to credentials“.
 5. Avanenud vaatest tuleb „Where will you be calling the API from?“ alt valida „Web server“ ja „What data will you be accessing?“ alt „User Data“. Vajutage „What credentials do I need?“ nupule.
 6. Järgmisena tuleb täita „Name“ väli (sisu võib olla mis iganes nimi/kirjeldus). „Authorized JavaScript origins“ ja „Authorized redirect URIs“, sisud on järgmised:
  • „Authorized JavaScript origins“
   1. https://directo.gate.ee
   2. https://login.directo.ee
  • „Authorized redirect URIs“
   1. https://directo.gate.ee/logos/oauthCallback.asp
   2. https://login.directo.ee/logos/oauthCallback.asp

Kui väljad on täidetud vajutage „Create Client ID“ nuppu.

 1. Selles vaates tuleb täita „Product name shown to users“ väli (sisu võib olla mis iganes nimi/kirjeldus). Vajutage „Continue“ nuppu.
 2. Kõik vajalik on nüüd üles seatud. Vajutage „I'll do this later“ nupule.
 3. Valige nimekirjast enda loodud „Client ID“ ja klikkige selle nime peal.
 4. Siit lehelt on vaja kahte välja „Client ID“ ja „Client secret“. Jätke brauseri aken lahti.
 5. Minge Directo peamenüüsse Üldine → Seadistused → Süsteemi seadistused → Filtri väljale pange „google“ → Leidke seadistus „Google kalendri client_id ja client_secret“.
 6. Seadistuse väljale tuleb panna eelnevalt täpsustatud „Client ID“ ja „Client secret“ väljade väärtused komaga eraldatuna näiteks:
  17125263-eo7784hl18a6hudfusd2c39qf1sbs9.apps.googleusercontent.com,zZ3u67s8ghghbNpBJjETO6Y6G
 7. Kui väli on täidetud vajutage „Salvesta“.

Sünkroniseerimise seadistamine

Kui konto on üles seatud ja Directoga seotud tekib kõikidele baasis olevatele kasutajatele - Isiklikud seadistused → Google kalendriga sünkroniseerimine - võimalus sünkroniseerimist sisse lülitada.

Kui sünkroniseerimine on sisse lülitatud tulevad nähtavale sünkroniseerimise seadistused mis on kasutajapõhised. Seadistustes saab täpsustada mis tüübi, staatusega jms. sündmusi sünkroniseeritakse.

Sündmuste sünkroniseerimine toimub siis, kui kasutajal on Directo peamenüü lahti (iga 5 minuti tagant toimub muutuste kontroll) või, kui kasutajal on sisse lülitatud taustal sünkroniseermine (sellisel juhul ei pea olema lahti peamenüüd ja muutuste kontroll on iga 10 minuti tagant).

NB! Et, mingi kindel sündmus tekiks kasutaja Google kalendrisse peab sündmuse kaardil olema täidetud algus ja lõpp kuupäev.

Microsoft Office 365 Directo sündmustele

Seadistamine

Alustuseks tuleb peamenüüst valida Seadistused → Isiklikud seadistused → Välise kalendriga sünkroniseerimine.

Järgmisena tuleb märgistada „Microsoft Exchange“ kast.

Nähtavale tulevad mõned valikud, kust saab ära määrata, milliseid sündmuseid sünkroniseeritakse ja mis kuupäevast alates.

Konto lisamine

Lisada saab ainult Microsoft Office 365 Exchange kontot (konto, mis on loodud ettevõtte MS Exchange keskkonnas, tavalise Hotmail/Outlook kontoga ei saa).

Oma konto seob eraldi iga kasutaja, kes soovib seda omadust kasutada, minnes Isiklikud seadistused → Välise kalendriga sünkroniseerimine.

Konto lisamiseks tuleb panna linnuke „Sünkroniseeri taustal“ kasti. Pärast seda avaneb autentimise aken, mille käigus tuleb sisestada kontoandmed, kus soovitakse oma Directo sündmuseid näha (ja kust soovitakse sündmuseid ka Directosse saata).

Järgmisena küsitakse ligipääsu kontol olevatele kalendritele. Liides loob omaenda kalendri ja sünkroniseerib edaspidi ainult selle kalendri sisu.

Vajutades „Accept“ aken sulgeb ennast ja konto on nüüd lisatud Directosse. Seejärel tuleb vajutada „Salvesta“.

Sünkroniseerimine on nüüd aktiveeritud. Sündmuste sünkroniseerimine leiab aset iga 5 minuti tagant.

Muu

Lisaks on süsteemi seadistused, mis määravad ära staatuse ja tüübi, mida kasutatakse Exchange'is loodud sündmuste Directosse salvestamise ajal (kehtivad kõikidele kasutajatele).

et/ext_calendar_syncsettings.txt · Viimati muutnud: 2021/05/19 13:15 persoon evelin