Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


Külgriba

www.directo.ee

et:yld_artikkel

Artikkel

Seotud artiklid

Seotud artikleid kasutatakse olukorras, kus artikliga tuleb ära siduda sarnaste tunnustega teisi tooteid, et neid siis näiteks müügi hetkel kliendile saaks juurde pakkuda. Ühe näitena võib tuua mööblimüüjad. Mööblisalongide puhul kasutatakse seda funktsionaalsust sama sarja toodete puhul. Sidumine ise on lihtne ja seda saab otse teha artiklikaardil seotud artiklite saki alt. Seotud artiklite lehel saab valida mitu artiklit, mis on selle konkreetse artikliga seotud. Seotust kuvatakse ainult selle valitud artikli puhul. Kui näiteks kohvilauale on lisatud seonduvaks kohvikann ja kohvikannule on märgitud seonduvaks kohvifilter, siis kohvilaua seonduvaks ei kuvata filtrit, sest filter on seotud kannu mitte lauaga.

:?: Suletud artikkel kuvatakse seotud artiklite lehel punasena.

Dokumentidel kasutamine

Seotud artikleid saab avada läbi dokumentide klahvikombinatsiooniga alt+r. Toetatud dokumendid on: arve, kassa-arve, tellimus, pakkumine, ostutellimus, ostupakkumine, sissetulek, laotellimuse, liikumine. Registri aknast saab mitut kirjet korraga asetada ehk vaikimisi on aknas aktiveeritud mitme kirje asetamise funktsionaalsus. Rida, mille pealt register avati, üle ei kirjutata. Valitud artiklid asetatakse järgmisele vabale reale juurde. Kui seotud artikkel on suletud, siis register seda rida ei näita. Seotud artiklite tabelis saab ridu kustutada rea numbrile vajutades (muutub punaseks) ja salvestamisel kustub. Artikli koodi väljas alt+v avab artiklikaardi.

Ostuartiklid

Ostuartiklid täidetakse juhul kui artiklit ostetakse erinevatelt hankijatelt.

Väljad:

  • Hankija - hankijakood, kohustuslik väli, muidu rida ei salvestu.
  • Nimi - hankija nimi, täidetakse hankijakoodi sisestamisel.
  • Hank.artikkel - hankija artiklikood. Seda saab kuvada ostutellimusele ja kasutada sissetuleku sisestamisel koodina.
  • Nimi - artikli nimi. Seda saab kuvada hankija ostutellimusele. Ei pea täitma, võib tühjaks jääda.
  • Ostuhind - hind, millega artiklit sellelt hankijalt ostetakse.
  • Ostu ladu - laokood. See mõjutab aruannet Ostusoovitus valikuga 'Hankija+valik', kui on filtris ka Ladu. Sel juhul näidatakse Ostusoovituse aruandes ainult need hankija read, mille ladu on valimata ja filtri laoga read. Nii saab välistada hankijad, kellelt sellesse lattu osta ei saa.
  • Hankija valuuta - valuuta kood. Mis valuutas on ostuhind.
  • Norm saabumisaeg - mitme päevaga hankija artikli tarnib.
  • Prioriteet - järjekord, milles salvestamisel read reastatakse. See mõjutab aruannet Ostusoovitus valikuga 'Hankija+valik', kus hankijad on prioriteetsuse järjekorras.
et/yld_artikkel.txt · Viimati muutnud: 2018/09/13 14:42 persoon triin