Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



et:yld_lisavaljad_seosed

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
et:yld_lisavaljad_seosed [2018/08/31 20:27]
evelin
et:yld_lisavaljad_seosed [2022/02/08 16:58] (Hetkel kehtiv)
andrus [Kassaarve nuppude seadistamine]
Rida 4: Rida 4:
 ===== Üldine ===== ===== Üldine =====
  
-Võimaldab defineerida mitmetasemeliseid seosed **Seotud** [[et/​settings#​datatyyp|lisaväljade]] tarbeks. Esimene tase on esimene tulp, teine tase teine jne. Vajutades kolmnurgal avaneb konkreetse kirje järgmine tase{{:​et:​seotud_lisav.png|}}+Võimaldab defineerida mitmetasemeliseid seosed **Seotud** [[et/​settings#​datatyyp|lisaväljade]] tarbeks. Esimene tase on esimene tulp, teine tase teine jne. Vajutades kolmnurgal avaneb konkreetse kirje järgmine tase 
 + 
 +{{:​et:​seotud_lisav.png|}}
  
 ===== Kassaarve nuppude seadistamine ===== ===== Kassaarve nuppude seadistamine =====
Rida 10: Rida 12:
 Lisaandmete seoste dokumendiga on võimalik kirjeldada ka kassaarve kiirvaliku artiklid. See võimaldab üles ehitada nuppude puu. \\ Lisaandmete seoste dokumendiga on võimalik kirjeldada ka kassaarve kiirvaliku artiklid. See võimaldab üles ehitada nuppude puu. \\
  
-Selleks tuleb luua lisaandmete seoste dokument ja selle kood sisestada kas süsteemiseadetesse (kui kõigil kohtadel on sama nuppude komplekt) või koha kaardile väljale 'Kassa-arve ​kiirvaliku artiklid'​.+Selleks tuleb luua lisaandmete seoste dokument ja selle kood sisestadakas süsteemiseadetesse (kui kõigil kohtadel on sama nuppude komplekt) või koha kaardile väljale 'Kassaarve ​kiirvaliku artiklid'​.
 {{:​et:​evelin20180831-192111.png}} \\ {{:​et:​evelin20180831-192111.png}} \\
  
Rida 22: Rida 24:
  
 Kassaarvel käitub see teekond nii:\\ Kassaarvel käitub see teekond nii:\\
-Pilt alguses ehk tase 1:+Pilt alguses ehk tase 1
 {{:​et:​evelin20180831-195109.png}} {{:​et:​evelin20180831-195109.png}}
  
-Vajutades nupule EELROAD avaneb tase 2. Sellel tasemel vajutades nupule 'Suve Supike'​ asetub artikkel kassaarvele ja nupud lähevad tase 1 asendisse\\+Vajutades nupule EELROAD avaneb tase 2. Sellel tasemel vajutades nupule 'Suve Supike'​ asetub artikkel kassaarvele ja nupud lähevad tase 1 asendisse \\
 {{:​et:​evelin20180831-195208.png}} {{:​et:​evelin20180831-195208.png}}
  
-Vajutades nuppu SALATID aveneb tase 3:\\+Vajutades nuppu SALATID aveneb tase 3\\
 {{:​et:​evelin20180831-195335.png}} {{:​et:​evelin20180831-195335.png}}
  
Rida 34: Rida 36:
  
 ==== Sisestamise vihjed ==== ==== Sisestamise vihjed ====
-  * Juhul kui sisestatud reale järgneb tase, siis käitub see kirje kassaarvel nupuna, mis avab järgmise taseme. Näites tase 1 rida 1 ja ka tase 2 rida 2. Sellisele nupule tuleb ise nimi välja mõelda ja reale sisestada. Hea vihjena võib näiteks kõik nuppude nimed, mis midagi avavad kirjutada suurte tähtedega ja kasutada lõpus edasi märki.+  * Juhulkui sisestatud reale järgneb tase, siis käitub see kirje kassaarvel nupuna, mis avab järgmise taseme. Näites tase 1 rida 1 ja ka tase 2 rida 2. Sellisele nupule tuleb ise nimi välja mõelda ja reale sisestada. Hea vihjena võib näiteks kõik nuppude nimed, mis midagi avavadkirjutada suurte tähtedega ja kasutada lõpus edasi märki.
   * Kui taset ei järgne, siis eeldatakse, et tegu on artikliga. Näites tase 2 rida 1 (Suve Supike).   * Kui taset ei järgne, siis eeldatakse, et tegu on artikliga. Näites tase 2 rida 1 (Suve Supike).
-  * Kandiliste sulgude [] vahel olevat teksti ei näidata nupu peal. Nendega ​saab luua soovitud järjekorra. Näites on alati kasutatud kõige ees kandilisi sulge, et saavutada soovitud järjekord. Salvestamisel pannakse kõikide tasemete read tähestiku järjekorda. Soovitus ​on on järjekorra loomisel kasutada sakki nt 10, 20 jne. See võimaldab hiljem kirjeid lihtsamalt vahele panna ilma et peaks kõiki ridu ümber järjestama. NB! Tegemist on tekstiga, st et järjekord on 10,​100,​20,​jne.+  * Kandiliste sulgude [] vahel olevat teksti ei näidata nupu peal, nendega ​saab luua soovitud järjekorra. Näites on alati kasutatud kõige ees kandilisi sulge, et saavutada soovitud järjekord. Salvestamisel pannakse kõikide tasemete read tähestiku järjekorda. Soovitus on järjekorra loomisel kasutada sakki nt 10, 20 jne. See võimaldab hiljem kirjeid lihtsamalt vahele panna ilmaet peaks kõiki ridu ümber järjestama. NB! Tegemist on tekstiga, st et järjekord on 10,​100,​20,​jne.
   * Kirje lõpus kandiliste sulgude vahel saab defineerida nupu värvi. Värvikoodi saab näiteks artiklikaardilt 'Värv aruannetes väljalt'​ valida. Näites tase 1 rida 2 (PEAROAD) järel on [00AAAA], mis on sinine. Kui värv sisestatakse siia, siis ignoreeritakse artiklikaardil artiklile defineeritud värvi.   * Kirje lõpus kandiliste sulgude vahel saab defineerida nupu värvi. Värvikoodi saab näiteks artiklikaardilt 'Värv aruannetes väljalt'​ valida. Näites tase 1 rida 2 (PEAROAD) järel on [00AAAA], mis on sinine. Kui värv sisestatakse siia, siis ignoreeritakse artiklikaardil artiklile defineeritud värvi.
-  * Toimib ka html ehk näiteks saab nupu kirja rasvaseks kui sisestada see <b> ja </b> vahele.+  * Toimib ka html ehk näiteks saab nupu kirja rasvasekskui sisestada see <b> ja </b> vahele.
   * Kui on soov jätta nuppude asetusse auk, siis selleks tuleb kasutada järjekorda,​ et see õige koha peale saada ja sisestada vaid järjekorra tunnus nurksulgude vahele. Näites on näha tase 3 read 3-6. Soov oli saada 2 rida, mõlemas 3 nuppu. ​   * Kui on soov jätta nuppude asetusse auk, siis selleks tuleb kasutada järjekorda,​ et see õige koha peale saada ja sisestada vaid järjekorra tunnus nurksulgude vahele. Näites on näha tase 3 read 3-6. Soov oli saada 2 rida, mõlemas 3 nuppu. ​
  
et/yld_lisavaljad_seosed.1535736474.txt.gz · Viimati muutnud: 2018/08/31 20:27 persoon evelin