Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



et:yld_aru_lepingud

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
et:yld_aru_lepingud [2022/07/14 14:58] – [Arvete koostamine] evelintet:yld_aru_lepingud [2024/11/25 15:48] (Hetkel kehtiv) – [Seadistused] vilja
Rida 14: Rida 14:
   * **Lepingu lõpp** - näitab lepinguid, mille kehtivus lõpeb antud perioodis   * **Lepingu lõpp** - näitab lepinguid, mille kehtivus lõpeb antud perioodis
  
-Selleks, et aktiveerida lepingutest müügidokumentide koostamise võimalus, tuleb aruandes täita filter **Aeg**. Selle filtri rakendamisel näidatakse lepinguid, millest peaks just sellel kuupäeval või kuupäevade vahemikul arve või tellimuse moodustama, aga seda pole veel tehtud.+Selleks, et aktiveerida lepingutest müügidokumentide koostamise võimalus, tuleb aruandes täita filter **"Aeg"**. Selle filtri rakendamisel näidatakse lepinguid, millest peaks just **sellel kuupäeval** või **kuupäevade vahemikul arve või tellimuse moodustama**, aga seda pole veel tehtud. Näiteks kui järgmise arve aeg on vastavalt lepingu tüübile 31.7.2024, siis “Aeg” filtrisse võib panna nii terve kuu kui ka ainult ühe päeva, peamine, et 31.07.2024 kuupäevade vahemikus sees oleks. Seega võib selle näite puhul „Aeg” filtrisse panna kas “1.7.24 – 31.7.24” või “31.7.24 - 31.7.24”.\\ 
 + 
 +:!: Lepingute nimekirja aruandest müügidokumentide koostamisel paneb süsteem **arve kuupäevaks "Aeg" filtris oleva alguskuupäeva**. Näiteks kui Aeg filtrisse on märgitud “1.7.24 – 31.7.24”, siis müügiarve koostub kuupäevaga 1.7.2024, vaatamata sellest, et lepingu peal oleva tüübi alusel peaks järgmiseks arve kuupäevaks tulema nt. hoopis 26.7.2024 (nt lepingu tüüp "täpne lõpus"). Otse lepingu pealt arve tegemisel tuleb arve kuupäevaks automaatselt 26.7.2024.  
 + 
 +Praktikas tähendab see seda, et kui sul on palju erinevate arvelduskuupäevadega lepinguid ja sa soovid, et lepingute nimekirjast arvete koostamisel tuleks arvele automaatselt õige arve kuupäev, siis pead lepingute nimekirjast aruannet võtma nii tihti kui vaja, et kõik arved saaks õigeaegselt koostatud ja "Aeg" filtrisse alguskuupäevaks märkima kuupäeva, mis peab arvele minema. Arve kp saab ka muuta, vt alapealkiri "Arvete koostamine"  
 +  
 Lisaks ilmub aruandesse kaks uut nuppu: Lisaks ilmub aruandesse kaks uut nuppu:
  
Rida 20: Rida 26:
  
 :!: Selleks, et müügidokumentide nupud nähtavale ilmuks, peab perioodi filtri valik olema **Periood** :!: Selleks, et müügidokumentide nupud nähtavale ilmuks, peab perioodi filtri valik olema **Periood**
 +
  
 __Aruande sisu tulbad:__ \\ __Aruande sisu tulbad:__ \\
Rida 30: Rida 37:
 Vajutades nuppu **Tee arved** avaneb uus aken, kus määratakse täpsemad arvete koostamise parameetrid. Vajutades nuppu **Tee arved** avaneb uus aken, kus määratakse täpsemad arvete koostamise parameetrid.
  
-{{:et:evelint20220527-144650.png}}+{{:et:vilja20240805-114910.png}}
  
 Tähelepanu tasub pöörata nendele parameetritele: Tähelepanu tasub pöörata nendele parameetritele:
  
   * **Arve periood** - kui klient soovib saada esimese arve mitme perioodi eest ette ja edaspidi vastavalt kokkulepitud intervallile, siis selle valikuga saab koostada esimese arve nii mitme perioodi eest ette nagu klient soovib.   * **Arve periood** - kui klient soovib saada esimese arve mitme perioodi eest ette ja edaspidi vastavalt kokkulepitud intervallile, siis selle valikuga saab koostada esimese arve nii mitme perioodi eest ette nagu klient soovib.
-  * **Aeg**- vaikimisi lisatakse siia Lepingute nimekiri aruande "Aeg" filtrisse märgitud alguse kuupäev. \\ Kui ''Süsteemi seadistused > Üldised seadistused > Lepingust arve tegemisel aja jälgimine'' on "jah" peal, siis seda kuupäeva muuta ei saa ja arved genereeritakse antud kuupäevaga (kui soovitakse arveid teise kuupäevaga, tuleb kasutada välja "arve aeg"). \\ Kui ''Süsteemi seadistused > Üldised seadistused > Lepingust arve tegemisel aja jälgimine'' on "ei" peal, siis on võimalik kuupäeva muuta ja arved genereeritakse märgitud kuupäevaga. +  * **Aeg**- vaikimisi lisatakse siia Lepingute nimekiri aruande "Aeg" filtrisse märgitud alguse kuupäev. \\ Kui ''Süsteemi seadistused > Lepingust arve tegemisel aja jälgimine'' on "jah" peal, siis seda kuupäeva muuta ei saa ja arved genereeritakse antud kuupäevaga (kui soovitakse arveid teise kuupäevaga, tuleb kasutada välja "arve kp"). \\ Kui ''Süsteemi seadistused > Lepingust arve tegemisel aja jälgimine'' on "ei" peal, siis on võimalik kuupäeva muuta ja arved genereeritakse märgitud kuupäevaga. 
-  * **Arve kp** - see parameeter on olemas juhul, kui ''Süsteemi seadistused > Üldised seadistused > Lepingust arve tegemisel aja jälgimine'' on "jah" peal. Siia on võimalik märkida kuupäev, kui soovitakse loodavatele arvetele "aeg" väljast erinevat kuupäeva.+  * **Arve kp** - see parameeter on olemas juhul, kui ''Süsteemi seadistused > Lepingust arve tegemisel aja jälgimine'' on "jah" peal. Siia on võimalik märkida kuupäev, kui soovitakse loodavatele arvetele "aeg" väljast erinevat kuupäeva.
   * **Kande kp** - täidetakse ainult juhul, kui soovitakse, et tekkiva arve kande aeg oleks erinev arve enda ajast   * **Kande kp** - täidetakse ainult juhul, kui soovitakse, et tekkiva arve kande aeg oleks erinev arve enda ajast
   * **Tasumistingimus** - kui siia sisestada tasumistingimuse kood, siis sõltub tulemus välja kõrval oleva rippmenüü valikust - **kellel puudub** puhul rakendatakse soovitud tasumistingimust ainult nende lepingute puhul, kus tingimust üldse täidetud pole ja **kõigile** korral luuakse arved valitud tasumistingimusega sõltumata sellest, mis on lepingul määratud.   * **Tasumistingimus** - kui siia sisestada tasumistingimuse kood, siis sõltub tulemus välja kõrval oleva rippmenüü valikust - **kellel puudub** puhul rakendatakse soovitud tasumistingimust ainult nende lepingute puhul, kus tingimust üldse täidetud pole ja **kõigile** korral luuakse arved valitud tasumistingimusega sõltumata sellest, mis on lepingul määratud.
Rida 53: Rida 60:
 === Seadistused === === Seadistused ===
   * **Lepingust arve tegemisel aja jälgimine** - Kui seadistus on peal, kontrollitakse lepingute nimekiri aruandest arvet luues, et loodava arve aeg ei kattuks lepingu eelmise arve ajaga. Millise aja kattuvust kontrollitakse sõltub järgnevast seadistusest:   * **Lepingust arve tegemisel aja jälgimine** - Kui seadistus on peal, kontrollitakse lepingute nimekiri aruandest arvet luues, et loodava arve aeg ei kattuks lepingu eelmise arve ajaga. Millise aja kattuvust kontrollitakse sõltub järgnevast seadistusest:
-  * **Lepingu perioodi arvete kontroll** - \\ __Arve aja järgi__ - vaatab aruande aeg tulpa, et selle kuupäevaga ei oleks arvet tehtud juba \\ __Rea perioodi järgi__ - vaatab, et lepingul ei oleks ühtegi sellist arvet, kus rea perioodi vahemikku mahub loodava arve kuupäev +    * **Lepingu perioodi arvete kontroll** - \\ __Arve aja järgi__ - vaatab aruande aeg tulpa, et selle kuupäevaga ei oleks arvet tehtud juba \\ __Rea perioodi järgi__ - vaatab, et lepingul ei oleks ühtegi sellist arvet, kus rea perioodi vahemikku mahub loodava arve kuupäev 
      
  
et/yld_aru_lepingud.1657799919.txt.gz · Viimati muutnud: 2022/07/14 14:58 persoon evelint

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki