Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadet:yld_artikkel

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
et:yld_artikkel [2020/10/21 10:02]
triin
et:yld_artikkel [2022/04/21 16:28]
triin [Artikkel]
Rida 69: Rida 69:
  
 <​BOOKMARK:​url>​ <​BOOKMARK:​url>​
-**URL** - siia võib salvestada artikli kohta käiva informatsiooni või ka pildifaili aadressi veebis, kust saab siis samuti ​seda edaspidi kasutada ​väljatrükkides ​või liidestes.+**URL** - siia võib salvestada artikli kohta käiva informatsiooni või ka pildifaili aadressi veebis, kust saab seda edaspidi kasutada ​väljatrükkidel ​või liidestes. 
 Artiklikaardil URL väljale lisatud pildi lingi eelvaade kuvatakse dokumentidel ning mitmetel aruannetel pildimullina,​ kui hiirekursoriga artiklikoodi kohale liikuda (näiteks aruanne laoseis, artiklite statistika, ostusoovitus,​ tellimuste nimekiri, ostutellimuste nimekiri). Artiklikaardil URL väljale lisatud pildi lingi eelvaade kuvatakse dokumentidel ning mitmetel aruannetel pildimullina,​ kui hiirekursoriga artiklikoodi kohale liikuda (näiteks aruanne laoseis, artiklite statistika, ostusoovitus,​ tellimuste nimekiri, ostutellimuste nimekiri).
 {{:​et:​triin20201020-185420.png}} {{:​et:​triin20201020-185420.png}}
  
-Pildimulli nägemiseks artiklite registris tuleb seadistada üldotsingu all sarnaselt dokumentidega artiklikaart väljaga url ([[et:​settings#​yld_otsing|Üldotsingu seadistamine]])+Pildimulli nägemiseks artiklite registris tuleb seadistada üldotsingu all sarnaselt dokumentidega artiklikaart väljaga url (vt. [[et:​settings#​yld_otsing|Üldotsingu seadistamine]])
 {{:​et:​triin20201020-190717.png}} {{:​et:​triin20201020-190717.png}}
  
Rida 79: Rida 80:
 {{:​et:​triin20201020-185257.png}} {{:​et:​triin20201020-185257.png}}
  
-Pildimullis kuvatavaid faililaiendeid on võimalik muuta süsteemi seadistusega** "​Artikli pildimulli faililaiendid"​**. Siin määratud laiendid peavad sisalduma artiklikaardil määratud ​urlis. Kui pildi aadress ei sisalda pildi nime, siis tuleb seadistusse kirjutada ühisosa antud aadressist. Näiteks, kui pildi aadress oleks www.minusait.ee/​showpic.php?​id=345667,​ tuleks seadistuseks määrata "​showpic"​.+Pildimullis kuvatavaid faililaiendeid on võimalik muuta süsteemi seadistusega** "​Artikli pildimulli faililaiendid"​**. Siin määratud laiendid peavad sisalduma artiklikaardil määratud ​URLis. Kui pildi aadress ei sisalda pildi nime, siis tuleb seadistusse kirjutada ühisosa antud aadressist. Näiteks, kui pildi aadress oleks www.minusait.ee/​showpic.php?​id=345667,​ tuleks seadistuseks määrata "​showpic"​.
 {{:​et:​triin20201020-155716.png}} {{:​et:​triin20201020-155716.png}}
  
Rida 105: Rida 106:
 **Masstootmisel ei koondu** - ... **Masstootmisel ei koondu** - ...
  
-**Värv aruannetes** - kui on valitud värv, siis graafilistes aruannetes näidatakse info vastavat värvi graafikas. Samuti mõjutab see kassa-arve ​kiirvaliku klahvidena häälestatud artiklite nuppude värve.+**Värv aruannetes** - kui on valitud värv, siis graafilistes aruannetes näidatakse info vastavat värvi graafikas. Samuti mõjutab see kassaarve ​kiirvaliku klahvidena häälestatud artiklite nuppude värve.
  
 **Müügihind** - artikli tavahind ilma käibemaksuta **Müügihind** - artikli tavahind ilma käibemaksuta
  
-**Suletud** - kui artiklite ​ei tohiks edaspidi saada kasutada, siis märgitakse Suletud linnuke. Selle tulemusena säilivad küll selle artikli tehingute ajaloo andmed varasemate dokumentide peal ja aruandluses,​ aga edaspidi seda artiklit enam kasutada ei saa seni, kuni antud linnuke ära võetakse. Kui Artiklite registrisse lisada tulp '​Suletud',​ siis näidatakse suletud artiklid läbikriipsutatuna. Suletud artikleid ei näidata artikli asetaja registris.+**Suletud** - kui artiklit ​ei tohiks edaspidi saada kasutada, siis märgitakse Suletud linnuke. Selle tulemusena säilivad küll selle artikli tehingute ajaloo andmed varasemate dokumentide peal ja aruandluses,​ aga edaspidi seda artiklit enam kasutada ei saa seni, kuni antud linnuke ära võetakse. Kui Artiklite registrisse lisada tulp '​Suletud',​ siis näidatakse suletud artiklid läbikriipsutatuna. Suletud artikleid ei näidata artikli asetaja registris.
  
 **Kinkekaart** - siin on järgmised valikud: **Ei**, **Jah**, **fikseeritud**,​ **laetav**, **ettemaks**. **Kinkekaart** - siin on järgmised valikud: **Ei**, **Jah**, **fikseeritud**,​ **laetav**, **ettemaks**.
Rida 199: Rida 200:
  
 **Ressursile** - siin on järgmised valikud: **vaikimisi**,​ **algne**, **eelmine**,​ **lepingu art.kogus**. **Ressursile** - siin on järgmised valikud: **vaikimisi**,​ **algne**, **eelmine**,​ **lepingu art.kogus**.
 +
 +<​BOOKMARK:​pandiartikkel>​
 +**Pandiartikkel** - artiklikood,​ mis lisatakse täiendavalt dokumendile. Kui artiklil on ka retsept, siis asetub vaid pandiartikkel. Müügidokumendile lisatakse vaid siis kui kliendikaardil pole öeldud, et ei pea lisama.\\
  
 **Kõrgus**,​ **Laius**, **Sügavus** - artikli mõõdud. Mõõtühiku saab defineerida süsteemi seadistustes:​\\ **Kõrgus**,​ **Laius**, **Sügavus** - artikli mõõdud. Mõõtühiku saab defineerida süsteemi seadistustes:​\\
 {{:​et:​evelin20191230-211309.png}} {{:​et:​evelin20191230-211309.png}}
 +
 +**LS variant** - Vaba - võib ise uue sisestada sissetulekul ja lisandub variantide tabelisse; Tabelist - saab valida ainult olemasolevaid,​ ei saa ise kirjutada ja ei genereerita automaatselt;​ Automaatne - sissetuleku kinnitaja loob ise variandikoodid ja lisab tabelisse. Igal juhul sissetuleku kinnitaja täidab Müügi- või Ostuartiklite tabelit vastavalt valitud süsteemiseadistusele:​\\
 +{{:​et:​evelin20220217-094801.png}}
 +
  
 ====Seotud artiklid==== ​ ====Seotud artiklid==== ​
Rida 215: Rida 223:
 **Dokumentidel kasutamine** **Dokumentidel kasutamine**
  
-Seotud artikleid saab avada läbi dokumentide klahvikombinatsiooniga alt+r. Toetatud dokumendid on: arve, kassa-arve, tellimus, pakkumine, ostutellimus,​ ostupakkumine,​ sissetulek, laotellimuse,​ liikumine. Registri aknast saab mitut kirjet korraga asetada ehk vaikimisi on aknas aktiveeritud mitme kirje asetamise funktsionaalsus. Rida, mille pealt register avati, üle ei kirjutata. Valitud artiklid asetatakse järgmisele vabale reale juurde. Kui seotud artikkel on suletud, siis register seda rida ei näita. Seotud artiklite tabelis saab ridu kustutada rea numbrile vajutades (muutub punaseks) ja salvestamisel kustub. Artikli koodi väljas alt+v avab artiklikaardi.+Seotud artikleid saab avada läbi dokumentide klahvikombinatsiooniga alt+r. Toetatud dokumendid on: arve, kassaarve, tellimus, pakkumine, ostutellimus,​ ostupakkumine,​ sissetulek, laotellimuse,​ liikumine. Registri aknast saab mitut kirjet korraga asetada ehk vaikimisi on aknas aktiveeritud mitme kirje asetamise funktsionaalsus. Rida, mille pealt register avati, üle ei kirjutata. Valitud artiklid asetatakse järgmisele vabale reale juurde. Kui seotud artikkel on suletud, siis register seda rida ei näita. Seotud artiklite tabelis saab ridu kustutada rea numbrile vajutades (muutub punaseks) ja salvestamisel kustub. Artikli koodi väljas alt+v avab artiklikaardi.
  
 ====Ostuartiklid==== ​ ====Ostuartiklid==== ​
et/yld_artikkel.txt · Viimati muutnud: 2022/06/03 09:23 persoon mariliis