Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadet:yld_artikkel

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
et:yld_artikkel [2019/10/10 21:49]
agor [Ostuartiklite projekti kasutamine]
et:yld_artikkel [2022/04/21 16:28]
triin [Artikkel]
Rida 68: Rida 68:
 **Kirjeldus** - siia võib sisestada mingi pikema teksti artikli kohta käiva info salvestamiseks. Seda võib kasutada kas väljatrükivormidel,​ liideste kaudu Directost edastatavas infoväljas artikli omaduste kohta vms eesmärgil. **Kirjeldus** - siia võib sisestada mingi pikema teksti artikli kohta käiva info salvestamiseks. Seda võib kasutada kas väljatrükivormidel,​ liideste kaudu Directost edastatavas infoväljas artikli omaduste kohta vms eesmärgil.
  
-**URL** - siia võib salvestada artikli kohta käiva informatsiooni või ka pildifaili aadressi veebis, kust saab siis samuti ​seda edaspidi kasutada ​väljatrükkides ​või liidestes.+<​BOOKMARK:​url>​ 
 +**URL** - siia võib salvestada artikli kohta käiva informatsiooni või ka pildifaili aadressi veebis, kust saab seda edaspidi kasutada ​väljatrükkidel ​või liidestes. 
 + 
 +Artiklikaardil URL väljale lisatud pildi lingi eelvaade kuvatakse dokumentidel ning mitmetel aruannetel pildimullina,​ kui hiirekursoriga artiklikoodi kohale liikuda (näiteks aruanne laoseis, artiklite statistika, ostusoovitus,​ tellimuste nimekiri, ostutellimuste nimekiri). 
 +{{:​et:​triin20201020-185420.png}} 
 + 
 +Pildimulli nägemiseks artiklite registris tuleb seadistada üldotsingu all sarnaselt dokumentidega artiklikaart väljaga url (vt. [[et:​settings#​yld_otsing|Üldotsingu seadistamine]]) 
 +{{:​et:​triin20201020-190717.png}} 
 + 
 +Kui artikli pilt ei ole sisestatud URL, vaid artikli lisaväljale,​ tuleb pildimulli toimimiseks see lisaväli valida süsteemi seadistuses **"​Artikli lisaväli, kus hoitakse pildi URLi"​**. 
 +{{:​et:​triin20201020-185257.png}} 
 + 
 +Pildimullis kuvatavaid faililaiendeid on võimalik muuta süsteemi seadistusega** "​Artikli pildimulli faililaiendid"​**. Siin määratud laiendid peavad sisalduma artiklikaardil määratud URLis. Kui pildi aadress ei sisalda pildi nime, siis tuleb seadistusse kirjutada ühisosa antud aadressist. Näiteks, kui pildi aadress oleks www.minusait.ee/​showpic.php?​id=345667,​ tuleks seadistuseks määrata "​showpic"​. 
 +{{:​et:​triin20201020-155716.png}} 
 + 
 +Sarnaselt teiste väljade infomulli juhtimisega saab artikli pildimulli isiklike seadistuste alt välja lülitada. 
 +{{:​et:​triin20201020-192144.png}}
  
 **Seeria nr** - siin on kolm valikut: **Ilma**, **Seerianumber**,​ **Partii/​Mudeli kood**. Seeria nr lahtri valikust sõltub kas ja millist tüüpi seerianumbri arvestus on selle artikli puhul edaspidi nõutav. **Seeria nr** - siin on kolm valikut: **Ilma**, **Seerianumber**,​ **Partii/​Mudeli kood**. Seeria nr lahtri valikust sõltub kas ja millist tüüpi seerianumbri arvestus on selle artikli puhul edaspidi nõutav.
Rida 90: Rida 106:
 **Masstootmisel ei koondu** - ... **Masstootmisel ei koondu** - ...
  
-**Värv aruannetes** - kui on valitud värv, siis graafilistes aruannetes näidatakse info vastavat värvi graafikas. Samuti mõjutab see kassa-arve ​kiirvaliku klahvidena häälestatud artiklite nuppude värve.+**Värv aruannetes** - kui on valitud värv, siis graafilistes aruannetes näidatakse info vastavat värvi graafikas. Samuti mõjutab see kassaarve ​kiirvaliku klahvidena häälestatud artiklite nuppude värve.
  
 **Müügihind** - artikli tavahind ilma käibemaksuta **Müügihind** - artikli tavahind ilma käibemaksuta
  
-**Suletud** - kui artiklite ​ei tohiks edaspidi saada kasutada, siis märgitakse Suletud linnuke. Selle tulemusena säilivad küll selle artikli tehingute ajaloo andmed varasemate dokumentide peal ja aruandluses,​ aga edaspidi seda artiklit enam kasutada ei saa seni, kuni antud linnuke ära võetakse. Kui Artiklite registrisse lisada tulp '​Suletud',​ siis näidatakse suletud artiklid läbikriipsutatuna. Suletud artikleid ei näidata artikli asetaja registris.+**Suletud** - kui artiklit ​ei tohiks edaspidi saada kasutada, siis märgitakse Suletud linnuke. Selle tulemusena säilivad küll selle artikli tehingute ajaloo andmed varasemate dokumentide peal ja aruandluses,​ aga edaspidi seda artiklit enam kasutada ei saa seni, kuni antud linnuke ära võetakse. Kui Artiklite registrisse lisada tulp '​Suletud',​ siis näidatakse suletud artiklid läbikriipsutatuna. Suletud artikleid ei näidata artikli asetaja registris.
  
 **Kinkekaart** - siin on järgmised valikud: **Ei**, **Jah**, **fikseeritud**,​ **laetav**, **ettemaks**. **Kinkekaart** - siin on järgmised valikud: **Ei**, **Jah**, **fikseeritud**,​ **laetav**, **ettemaks**.
Rida 173: Rida 189:
 **Kampaaniad** - saab artikli siduda kampaaniaga. Kampaania saab asetada Kampaaniate registrist. Väljale võib komaeraldajaga lisada mitu kampaaniat. Kampaaniad häälestatakse Seadistused -> Müügi seadistused -> Kampaaniad. **Kampaaniad** - saab artikli siduda kampaaniaga. Kampaania saab asetada Kampaaniate registrist. Väljale võib komaeraldajaga lisada mitu kampaaniat. Kampaaniad häälestatakse Seadistused -> Müügi seadistused -> Kampaaniad.
  
-**Asendus** - artiklikood,​ millega seda artiklit saab asendada.+**Asendus** - artiklikood,​ millega seda artiklit saab asendada. Asendusartiklit saab dokumendil välja kutsuda nii, et olles artikli lahtris vajutatakse ALT+A.
  
 **Ale konto** - saab sisestada finantskonto,​ kuhu konteeritakse artikli müügil antud allahindluse summa **Ale konto** - saab sisestada finantskonto,​ kuhu konteeritakse artikli müügil antud allahindluse summa
Rida 183: Rida 199:
   * **Lao keskmine** - pakkumise reale ostuhinna lahtrisse asetub pakkumise või pakkumise rea lao põhine keskmine artikli ostuhind   * **Lao keskmine** - pakkumise reale ostuhinna lahtrisse asetub pakkumise või pakkumise rea lao põhine keskmine artikli ostuhind
  
-**Ressursile** - siin on järgmised valikud: **vaikimsi**, **algne**, **eelmine**,​ **lepingu art.kogus**.+**Ressursile** - siin on järgmised valikud: **vaikimisi**, **algne**, **eelmine**,​ **lepingu art.kogus**. 
 + 
 +<​BOOKMARK:​pandiartikkel>​ 
 +**Pandiartikkel** - artiklikood,​ mis lisatakse täiendavalt dokumendile. Kui artiklil on ka retsept, siis asetub vaid pandiartikkel. Müügidokumendile lisatakse vaid siis kui kliendikaardil pole öeldud, et ei pea lisama.\\ 
 + 
 +**Kõrgus**,​ **Laius**, **Sügavus** - artikli mõõdud. Mõõtühiku saab defineerida süsteemi seadistustes:​\\ 
 +{{:​et:​evelin20191230-211309.png}} 
 + 
 +**LS variant** - Vaba - võib ise uue sisestada sissetulekul ja lisandub variantide tabelisse; Tabelist - saab valida ainult olemasolevaid,​ ei saa ise kirjutada ja ei genereerita automaatselt;​ Automaatne - sissetuleku kinnitaja loob ise variandikoodid ja lisab tabelisse. Igal juhul sissetuleku kinnitaja täidab Müügi- või Ostuartiklite tabelit vastavalt valitud süsteemiseadistusele:​\\ 
 +{{:​et:​evelin20220217-094801.png}} 
  
 ====Seotud artiklid==== ​ ====Seotud artiklid==== ​
  
 Seotud artikleid kasutatakse olukorras, kus artikliga tuleb ära siduda sarnaste tunnustega teisi tooteid, et neid siis näiteks müügi hetkel kliendile saaks juurde pakkuda. Ühe näitena võib tuua mööblimüüjad. Mööblisalongide puhul kasutatakse seda funktsionaalsust sama sarja toodete puhul. Sidumine ise on lihtne ja seda saab otse teha artiklikaardil seotud artiklite saki alt. Seotud artiklite lehel saab valida mitu artiklit, mis on selle konkreetse artikliga seotud. Seotust kuvatakse ainult selle valitud artikli puhul. Kui näiteks kohvilauale on lisatud seonduvaks kohvikann ja kohvikannule on märgitud seonduvaks kohvifilter,​ siis kohvilaua seonduvaks ei kuvata filtrit, sest filter on seotud kannu mitte lauaga. Seotud artikleid kasutatakse olukorras, kus artikliga tuleb ära siduda sarnaste tunnustega teisi tooteid, et neid siis näiteks müügi hetkel kliendile saaks juurde pakkuda. Ühe näitena võib tuua mööblimüüjad. Mööblisalongide puhul kasutatakse seda funktsionaalsust sama sarja toodete puhul. Sidumine ise on lihtne ja seda saab otse teha artiklikaardil seotud artiklite saki alt. Seotud artiklite lehel saab valida mitu artiklit, mis on selle konkreetse artikliga seotud. Seotust kuvatakse ainult selle valitud artikli puhul. Kui näiteks kohvilauale on lisatud seonduvaks kohvikann ja kohvikannule on märgitud seonduvaks kohvifilter,​ siis kohvilaua seonduvaks ei kuvata filtrit, sest filter on seotud kannu mitte lauaga.
 +
 +Seotud artiklid märgitakse artiklikaardi vastavas sakis ning nende register avaneb müügidokumendil artiklikoodil Alt+R vajutades.
  
 {{:​et:​triin20180909-161727.png}} {{:​et:​triin20180909-161727.png}}
Rida 195: Rida 223:
 **Dokumentidel kasutamine** **Dokumentidel kasutamine**
  
-Seotud artikleid saab avada läbi dokumentide klahvikombinatsiooniga alt+r. Toetatud dokumendid on: arve, kassa-arve, tellimus, pakkumine, ostutellimus,​ ostupakkumine,​ sissetulek, laotellimuse,​ liikumine. Registri aknast saab mitut kirjet korraga asetada ehk vaikimisi on aknas aktiveeritud mitme kirje asetamise funktsionaalsus. Rida, mille pealt register avati, üle ei kirjutata. Valitud artiklid asetatakse järgmisele vabale reale juurde. Kui seotud artikkel on suletud, siis register seda rida ei näita. Seotud artiklite tabelis saab ridu kustutada rea numbrile vajutades (muutub punaseks) ja salvestamisel kustub. Artikli koodi väljas alt+v avab artiklikaardi.+Seotud artikleid saab avada läbi dokumentide klahvikombinatsiooniga alt+r. Toetatud dokumendid on: arve, kassaarve, tellimus, pakkumine, ostutellimus,​ ostupakkumine,​ sissetulek, laotellimuse,​ liikumine. Registri aknast saab mitut kirjet korraga asetada ehk vaikimisi on aknas aktiveeritud mitme kirje asetamise funktsionaalsus. Rida, mille pealt register avati, üle ei kirjutata. Valitud artiklid asetatakse järgmisele vabale reale juurde. Kui seotud artikkel on suletud, siis register seda rida ei näita. Seotud artiklite tabelis saab ridu kustutada rea numbrile vajutades (muutub punaseks) ja salvestamisel kustub. Artikli koodi väljas alt+v avab artiklikaardi.
  
 ====Ostuartiklid==== ​ ====Ostuartiklid==== ​
-Ostuartiklid täidetakse juhul kui artiklit ostetakse erinevatelt hankijatelt.+Ostuartiklid täidetakse juhulkui artiklit ostetakse erinevatelt hankijatelt.
 {{:​et:​evelin20180907-165109.png}} {{:​et:​evelin20180907-165109.png}}
  
Rida 235: Rida 263:
 Kui ostutellimusel on projekt ja ostutellimuse reale asetatakse artikkel, mille ostuartiklite saki all on vastava hankija ja vastava projektiga hind, siis asetub ostutellimuse reale see projektipõhine hind.  Kui ostutellimusel on projekt ja ostutellimuse reale asetatakse artikkel, mille ostuartiklite saki all on vastava hankija ja vastava projektiga hind, siis asetub ostutellimuse reale see projektipõhine hind. 
  
-Kui ostutellimusel on projekt ja ostutellimuse reale asetatakse artikkel, mille ostuartiklite saki all on vastava hankijaga ainult ilma projektita hind, siis asetub ostutellimuse reale see ilma projektita hind+Kui ostutellimusel on projekt ja ostutellimuse reale asetatakse artikkel, mille ostuartiklite saki all on vastava hankijaga ainult ilma projektita hind, siis asetub ostutellimuse reale see ilma projektita hind.
  
 Kui ostutellimusel ei ole projekti ja ostutellimuse reale asetatakse artikkel, mille ostuartiklite saki all on vastava hankija jaoks salvestatud projektipõhised hinnad ja ilma projektita hind, siis asetub ostutellimuse reale ilma projektita hind. Kui ostutellimusel ei ole projekti ja ostutellimuse reale asetatakse artikkel, mille ostuartiklite saki all on vastava hankija jaoks salvestatud projektipõhised hinnad ja ilma projektita hind, siis asetub ostutellimuse reale ilma projektita hind.
Rida 247: Rida 275:
  
 {{:​et:​agor20191010-212048.png}} {{:​et:​agor20191010-212048.png}}
 +
 +**Toimimine aruandes Ostusoovitus**
 +
 +Kui ostusoovitus aruande filtris on Projekt määratud, siis Hankija+valik vaates näidatakse ostuhindadena artikli ostuartiklite saki alla salvestatud vastava projektiga hindasid.
 +
 +Kui ostuartiklite saki alla ei ole salvestatud projektipõhiseid hindasid, aga on salvestatud ilma projektita hind, siis näidatakse aruandes ilma projektita hinda ka sel juhul, kui aruande filtris on projekt valitud.
 +
 +Kui ostusoovitus aruande filtris ei ole Projekt määratud, siis Hankija+valik vaates näidatakse ostuhindadena artikli ostuartiklite saki alla salvestatud ilma projektita hindasid.
 +
 +{{:​et:​agor20191010-215959.png}}
 +
 +====Min/max tasemed==== ​
 +Artikli minimaalseid ja maksimaalseid laoseisu tasemeid on võimalik iga lao kohta eraldi määrata. Infona on siin kuvatud ka sakil Artikkel paika pandud vaikimisi artikli min/max tasemed. Kui laole on määratud tase, võetakse arvesse lao oma ning kui see on tühi, rakendub vaikimisi tase.
 +{{:​et:​triin20200422-101920.png}}
 +
 +Kui artiklil on variant kasutusel, saab min/max tasemeid seadistada ka variantide kaupa.
 +{{:​et:​triin20200417-090044.png}}
 +{{:​et:​triin20200422-102427.png}}
 +{{:​et:​triin20200422-102100.png}}
 +
 +:!: Juhul, kui andmebaasis on seadistatud suur hulk erinevaid ladusid ja artikliga seotud variantide arv on samuti suur, lülitub variantide kaupa min/max määramise funktsioon välja ning miinimum/​maksimumtasemeid saab määrata ainult ladude kaupa. Artikli variantide arv korrutatuna andmebaasis olevate ladude arvuga peab olema alla 1000, et variandipõhine min/max määramine võimalik oleks. See kontroll on artiklipõhine,​ st samas andmebaasis võib mõnedel artiklitel see funktsioon sisse lülitatud olla ja teistel mitte.
 +
 +Kõiki ladudele ning variantidele määratud min/max tasemeid võtab arvesse aruanne Ostusoovitus,​ kus arvutatakse optimaalne vajaolev artiklite kogus.
 +{{:​et:​triin20200417-101847.png}}
  
et/yld_artikkel.txt · Viimati muutnud: 2022/06/03 09:23 persoon mariliis