Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



et:settings

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
et:settings [2018/08/16 15:20]
ott
et:settings [2018/09/05 21:43]
kulli
Rida 165: Rida 165:
 <​BOOKMARK:​yld_otsing>​ <​BOOKMARK:​yld_otsing>​
 ====Üldotsing==== ====Üldotsing====
-Üldotsing võimaldab eelnevalt seadistatud dokumentide ja nende väljade pealt otsingut teostada. Samad väljad on kuvatud ka dokumentide registrite infomullis. Üldotsing asub peamenüü vasaku ääreriba ülemises osas.+Üldotsing võimaldab eelnevalt seadistatud dokumentide ja nende väljade pealt otsingut teostada. Samad väljad on kuvatud ka dokumentide registrite infomullis, kui vastav valik on määratud. Üldotsing asub peamenüü vasaku ääreriba ülemises osas.
  
 ===Seadistamine=== ===Seadistamine===
Rida 172: Rida 172:
  
 **Päis** - sisestatakse dokumendi päise väljade koodid, mille seast soovitakse otsingut teostada. Väljad tuleb lisada komadega eraldatult. Väljade koodid on leitavad ''​Seadistused -> Väljatrükkide häälestamine''​ alt avades seadistatav dokument ning vajutades XML nupule. ​ **Päis** - sisestatakse dokumendi päise väljade koodid, mille seast soovitakse otsingut teostada. Väljad tuleb lisada komadega eraldatult. Väljade koodid on leitavad ''​Seadistused -> Väljatrükkide häälestamine''​ alt avades seadistatav dokument ning vajutades XML nupule. ​
-{{:mustand:ott:xml.jpg|}}+{{:et:xml.jpg|}}
  
 Programm küsib kaks küsimust - kas soovite kuvada lisavälju ning maatrikstrükkijat,​ nendele tuleb vajutada Cancel. Seejärel tuleb sisestada dokumendi number, mida soovitakse näidisena kasutada. Avaneb antud dokumendi XML fail ning dokumendi päise väljade koodid on leitavad <​documents>​ -> <​document>​ ploki alt. Programm küsib kaks küsimust - kas soovite kuvada lisavälju ning maatrikstrükkijat,​ nendele tuleb vajutada Cancel. Seejärel tuleb sisestada dokumendi number, mida soovitakse näidisena kasutada. Avaneb antud dokumendi XML fail ning dokumendi päise väljade koodid on leitavad <​documents>​ -> <​document>​ ploki alt.
-{{:mustand:ott:​xml2.jpg|}}+{{:et:​xml2.jpg|}}
  
 **Read** - sisestatakse dokumendi ridade väljade koodid, komadega eraldatult. Ridade koodid on leitavad dokumendi XML failis <​documents>​ -> <​document>​ -> <​rows>​ -> <row> alt. **Read** - sisestatakse dokumendi ridade väljade koodid, komadega eraldatult. Ridade koodid on leitavad dokumendi XML failis <​documents>​ -> <​document>​ -> <​rows>​ -> <row> alt.
Rida 188: Rida 188:
  
 Üldotsingusse tuleb lisada uus dokument - ARVE: Üldotsingusse tuleb lisada uus dokument - ARVE:
-{{:mustand:ott:xml35.jpg|}}+{{:et:ott20180816-154453.png}}
  
-**Näidise päise väljad on:** number,​klient_kood,​klient_nimi,​aadress1,​aadress2,​aadress3. 
  
-**Rea väljad on:** artikkel,​seletus,​kogus,​hind,​summa. +Seejärel on võimalik otsida kõikide arve antud väljade seast.  
- +{{:et:​xml354.jpg|}}
-Seejärel on võimalik otsida kõikide arve antud väljade ​seast. Kui lisada üldotsingusse veel ka näiteks tellimus ja pakkumine, tehakse otsing ka nende seast. +
-{{:mustand:ott:​xml354.jpg|}}+
  
 Lisaks kuvatakse pärast seadistamist arvete registris dokumendi numbri peale liikudes infomull arve andmetega. Lisaks kuvatakse pärast seadistamist arvete registris dokumendi numbri peale liikudes infomull arve andmetega.
-{{:mustand:ott:​xml3.jpg|}}+{{:et:​xml3.jpg|}}
  
-Üldotsingu seadistamise lisaküsimuste korral pöörduge julgelt Directo kasutajatoe poole.+ 
 +----
  
  
Rida 221: Rida 219:
 :!: Väljade **KULUMI KONTO, AMORDI KONTO, MAHAKANDMISE KONTO, VARA KONTO, AMORDI %** väärtused asetatakse Inventarile klassi valides vastavate Inventari kaardi väljade väärtusteks. Inventari kaardil saab nende väljade väärtusi vajadusel muuta. Kannetes jms kasutatakse väärtusi, mis on Inventari kaardil.  ​ :!: Väljade **KULUMI KONTO, AMORDI KONTO, MAHAKANDMISE KONTO, VARA KONTO, AMORDI %** väärtused asetatakse Inventarile klassi valides vastavate Inventari kaardi väljade väärtusteks. Inventari kaardil saab nende väljade väärtusi vajadusel muuta. Kannetes jms kasutatakse väärtusi, mis on Inventari kaardil.  ​
  
-\\ +<​BOOKMARK:​per_liigid>​ 
-\\ +====Puudumiste liigid==== 
-\\ + 
-\\ +Puudumiste liigid on Directo mõistes erinevat tüüpi personali puudumised. ​ 
-\\ + 
-\\ +Puudumiste liigid asuvad ''​Seadistused -> PERSONALI SEADISTUSED->​ **Puudumiste liigid**'' ​ : 
-\\ + 
-\\ +{{:​et:​kulli20180905-214254.png}} 
-\\ + 
-\\ +{{:​et:​kulli20180905-214332.png}} 
-\\ +**Kood**- puudumise liigi kood 
-\\ +**Nimetus**- puudumise nimetus 
-\\ +**Lühikood**- Aruannetes kuvatav kood 
-\\ +**Värv**- mis värviga kuvatakse seda puudumist aruannetes 
-\\ +**Soovi liik**- Kui kasutatakse puhkuse soove siis siia tuleb sisestada liik millega töötaja sisestab puudumise soovi (Merko ei kasuta) ​ 
-\\ +**Haigus**- kas tegemist on haigus tüüpi puudumisega. Mõjutab keskmise kalendripäeva tasude arvestuse aluseks minevate päevade arvu. Kui on määratud JAH siis ei lähe selle puudumise ajal olevad pühad keskmise kalendripäeva tasu arvestuse aluseks olevate päevade hulka 
-\\ +**Peatub**- kas selle liigiga tööleping peatub või mitte. Valikut JAH kasutatakse juhul kui, töötajal on õigus keelduda töö tegemisest nt on töötajal õigus keelduda tööst järgmistel juhtudel: ta kasutab puhkust; ta kasutab tasustamata puhkust; ta on ajutiselt töövõimetu ravikindlustusseaduse tähenduses;​ ta esindab seaduses või kollektiivlepingus ettenähtud juhtudel töötajaid;​ ta osaleb streigis; ta on ajateenistuses või asendusteenistuses või osaleb õppekogunemisel;​ tal on muu töölepingus,​ kollektiivlepingus või seaduses ettenähtud põhjus. EI valikut kasutatakse Merko puhul järgmistel juhtudel: **Talvepuhkus**,​ kuna talvepuhkust käsitletakse Merko kontekstis tööpäevana ja kõikides päevatabelites on see üks tööpäevade osa siis sellise puhkuse ajal tööleping peatuda ei tohi. **Lähetus** – sarnaselt talvepuhkusele on tööpäeva osa ja talle kehtivad tööpäeva reeglid ehk tegu ei ole töölepingu peatumisega. ​ **Aegumine** – eripuudumise liik, mis vähendab teist puudumist 
-\\ +**Puhkus**- JAH valik teha ainult selliste puudumiste liikide korral, mis vähendab puhkusejääki (reeglina vaid põhipuhkus).MERKO PUHUL ON JÄÄKIDE ARVESTUS ERINEVATE PUHKUSTE LIIKIDE LÕIKES TÖÖS,​KÄESOLEVA PUNKTI SELGITUS VÕIB MUUTUDA. EI on kõikide teiste liikide puhul. EI kasutada sellise liigi puhul, millega kompenseeritakse ületunde (vaba päev ilma, et töötaja puhkusejääk muutuks). ​   
-\\+**Puhkusearvestus**- JAH, kas selle liigi puhul teenitakse puhkust juurde. Lapsehoolduspuhkusel näiteks ei. 
 +**Vähendab sots. miinimumi**- kas selle puudumise liigi arvestamisel tuleb vähendada ka SM miinimum summat. Kui on EI siis arvestab alati bruto summalt SM. Kui on JAH ja puudumise SM summa on väiksem kui tuleks päevade arvestuses kokku siis arvestab vastavalt päevade proportsioonile SM miinimumi sellele tasule.  
 +**Arvestusele**- kui tasu makstakse välja koos palgaga siis millisele arvestusele see tasu minema peab. Kui puudumine on seotud kahe arvestusega siis sellega reguleeritakse,​ kas puudumise tasu tuleb esimesele arvestusele või puudumise lõpu arvestusele. Haiguse puhul peab olema seadistus arvestusele perioodi lõpus, sest haigustasu makstakse siis kui haigus on möödas. See, et mõningatel juhtudel makstakse eelneva perioodi tasudega koos haigustasu siis selle jaoks ei tohi muuta haigusel seda seadistust.  
 +**Periodiseeritud**- Tähendab seda, et puudumisel on kas "​arvestusele"​ alguses või lõpus ja palga arvestamisel pannakse periood üle kahe kuu ja linnuke periodiseeri lisab kulud esimesse ja teise kuusse. Selle kasutamisel ei tohi puudumisi ja palka ühel palgalehele panna. Merkos ei kasutata.  
 +**Lisab tööpäeva**- kui töötaja puudub siis kas selle puudumise eest lisatakse talle juurde tööpäevi nt juhul kui töötaja on komandeeringus nädalavahetusel siis see päev läheks tööpäevade arvestusse ja mõjutaks keskmise palga arvestust. Seda ei saa kasutada kui lähetuses oldud päev kompenseeritakse vaba päevaga.  
 +**Tööpäevades**- kui see on jah siis on see puudumiseliik ainult tööpäevadel ja nädalavahetusi päevade arvestusse sisse ei võeta.  
 +**Struktuuris**-Kasutatakse statistika aruande jaoks. Kui töötaja puudub, kas ta on selle puudumise ajal struktuuris või mitte näiteks lapsehooldus puhkus, on struktuuris EI valikuga.  
 +**Limiit**- üleüldine puudumise liigi limiit 
 +**Master**- saab grupeerida puudumiste liike. Master ise on ka puudumise liik 
et/settings.txt · Viimati muutnud: 2022/03/25 14:21 persoon evelin