Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistadKülgriba

www.directo.ee

et:server

Sulgeme directo.gate.ee rakendusserveri platvormi

Directo sulgeb vana rakendusserveri platvormi. Uue platvormi eesmärk on pakkuda Sulle paremat kasutuskogemust ning suurendada teenuse turvalisust, töökindlust ja -kiirust. Uus platvorm kasutab värskeid ja kehtivaid turvaprotokolle, mis on hädavajalik teenuse turvaliseks kasutamiseks (vana serveri turvaprotokollid on aegunud).

Mida pead tegema?

Selleks, et vana serveri täielikul sulgemisel jätkuks tõrgeteta töö, tuleb aadress igal pool ära muuta nii, et directo.gate.ee asemel on login.directo.ee. Kui näiteks seni kasutasid Directot sellise aadressi kaudu:

https://directo.gate.ee/ocra_demo_ee

siis uus aadress peab olema:

https://login.directo.ee/ocra_demo_ee

Väga tõenäoliselt kasutad Sa juba praegu uut platvormi, aga vaata kohe üle järgmised kohad:

  • Kasuta Directosse sisenemisel alati õiget aadressi.
  • Kui oled lisanud Directo endale veebilehtitseja bookmarkide/otseteede alla, siis veendu, et kasutad seal uut aadressi. Hetkel suunab vana algusega aadress directo.gate.ee Sind automaatselt uuele login.directo.ee'le, aga kui vana serveri sulgeme, siis automaatne suunamine enam ei toimi.
  • Kui oled lisanud Directo otsetee oma arvuti desktopile/töölauale, siis veendu samuti, et kasutad seal uut aadressi (sama põhjus, mis eelmises punktis).

Vajadusel teavita muudatusest ka oma IT-tuge, et kõik olulised kohad üle vaadataks.

Välised liidesed

Vana rakendusserveri platvormi sulgemine puudutab ka liideseid.
:!: Väga tähtis on see info edastada ka partneritele juhul, kui Teie Directo on liidestatud välise osapoolega, mis saadab või käib pärimas andmeid Teie Directost. Näiteks kui Teie Directo on liidestatud veebipoega, mis suhtleb otse üle liidese, siis veendu, et välise osapoole pöördumispunktis oleks aadressi muudatus sisse viidud!

Vastasel juhul võib näiteks juhtuda, et veebipoest tehtud tellimus ei jõua Diretcosse või andmelattu pumbatavad andmed ei jõua enam kohale.

Mida pead tegema? Selleks, et vana serveri täielikul sulgemisel jätkuks liidese tõrgeteta töö, tuleb pöörduspunkti aadress igal pool ära muuta nii, et directo.gate.ee asemel on login.directo.ee. Kui näiteks seni saatis liides päringuid sellise aadressi kaudu:

https://directo.gate.ee/xmlcore/minufirma/xmlcore.asp?get=1&what=item

siis uus aadress peab olema:

https://login.directo.ee/xmlcore/minufirma/xmlcore.asp?get=1&what=item

:?: Uue aadressil vastab identne liides.

:?: Kui Sul on probleeme liidese tuvastamisega, siis saada kiri aadressile liides@directo.ee, lisa oma Directo andmbaasi /ettevõtte nimi - saame anda teada täpse pöördepunkti aadressi ja/või IP-aadressi, kust päring directo.gate.ee suunal Teie Directo-välisest süsteemist teostatakse.

  • Miks on uus aadress kiirem kui vana? Uue aadressi taga on koormuse jaotaja, mis suudab (nagu nimigi ütleb) koormust jaotada vastavalt vajadusele, et tagada igale päringule optimaalne jõudlus.
  • Miks on uus aadress turvalisem kui vana? Vana server kasutab aegunud turvaprotokolle - kõik SSL /TLS protokollid enne TLS 1.2 on nüüdseks aegunud ja neid peetakse ebaturvaliseks. Sellega seoses on uue platvormi puhul välja lülitatud kõik TLS versioonid, mis on vanemad kui 1.2. Seega liidese kontekstis on vaja peale uuele aadressile üleminekut veenduda ka selles, et liides töötama jääks. Kuna osad liidesed on aastaid toiminud, kuid ei pruugi piltlikult öeldes „rääkida“ värskemat TLS 1.2 dialekti, siis tuleks aegsasti selline olukord tuvastada ja likvideerida.
et/server.txt · Viimati muutnud: 2024/06/13 09:57 persoon kairi