Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



et:mr_arve_kassa

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
et:mr_arve_kassa [2024/10/19 12:37] – [E-arve saatmine] evelinet:mr_arve_kassa [2024/12/15 19:36] (Hetkel kehtiv) evelin
Rida 148: Rida 148:
 \\ \\
 \\ \\
 +----
  
 =====Tüüp ja staatus===== =====Tüüp ja staatus=====
Rida 179: Rida 180:
 =====Sularahamaksete ümardamine 5 sendi täpsusega===== =====Sularahamaksete ümardamine 5 sendi täpsusega=====
  
-====Mida pead teadma 2025. aastast kehtiva ümardamisreegli kohta?====+==== Mida pead teadma 2025. aastast kehtima hakkava ümardamisreegli kohta? ====
  
-Alates 1. jaanuarist on kõigil kaupmeestel kohustus ümardada ostukorvi lõppsumma viie sendi täpsusega, kui makstakse sularahas. Ümardamisreegli eesmärk on vähenda­da 1- ja 2-sendiste hulka sularaharingluses ja kaob vajadus neid juurde toota.+Alates 1. jaanuarist 2025 on kõigil kaupmeestel kohustus ümardada ostukorvi lõppsumma viie sendi täpsusega, kui makstakse sularahas. Ümardamisreegli eesmärk on vähenda­da 1- ja 2-sendiste hulka sularaharingluses, et kaoks vajadus neid juurde toota.
  
-1- ja 2-sendised jäävad pärast ümardamisreegli kehtestamist ametlikuks maksevahendiks – nendega saab jätkuvalt maksta ja neid tuleb vastu võtta.+1- ja 2-sendised jäävad pärast ümardamisreegli kehtestamist endiselt ametlikeks maksevahenditeks – nendega saab jätkuvalt maksta ja neid tuleb vastu võtta. 
 + 
 +**MILLAL TULEB SUMMA ÜMARDADA?**
  
-**MILLAL ÜMARDATAKSE?** 
   * **Ainult sularahamakse korral**. Pangakaardiga või muul viisil tasutavat summat ei ümardata.   * **Ainult sularahamakse korral**. Pangakaardiga või muul viisil tasutavat summat ei ümardata.
-  * **Ainult ostukorvi lõppsummat.** Üksikute toodete hindu (arveridu) ei ümardata ja toodete hinnad (sildihinnad/riiulihinnad) võivad olla 1-sendi täpsusega, nt 3.99. Kui sularahaga ostetakse vaid üks toode, siis selle toote hind ongi ostukorvi lõpphind ja seda kassas ümardatakse.+  * **Ainult ostukorvi lõppsummat.** Üksikute toodete hindu (arveridu) ei ümardata ja toodete hinnad (sildihinnad/riiulihinnad) võivad olla 1-sendi täpsusega, nt 3.99. Kui sularahaga ostetakse vaid üks toode, siis selle toote hind ongi ostukorvi lõpphind ja see ümardatakse kassas.
   * **Kauba tagastamisel tagastatakse sularaha**. See ei olene sellest, mis tasumisviisi kasutati algsel ostutehingul.   * **Kauba tagastamisel tagastatakse sularaha**. See ei olene sellest, mis tasumisviisi kasutati algsel ostutehingul.
  
Rida 204: Rida 206:
  
  
-Kassaarve lõppsumma ümardamist saab seadistada ''Süsteemi seadistused > **Kassaarve lõppsumma ümardus, mitu kohta pärast koma**'' allEt vähendada 1ning 2-sendiste osakaalu, on võimalik määrata ka valik 5, mis tähendab, et lõppsumma ümardatakse 5 sendi täpsusega.+====Ümardusreegli toimimine kassaarvel==== 
 + 
 +**KUIDAS ÜMARDAMISREEGEL DIRECTO KASSAARVEL TOIMIMA PANNA?**\\ 
 + 
 +5-sendi ümardamisreegeli toimimise eelduseks on multimaksega kassaarve kasutamine. See tähendab, et seadistus  
 +''Süsteemi seadistused > **Kassaarvel kasutatakse mitut tasumistingimust**'' on valikuga **jah nuppudega**\\ 
 +{{:et:evelin20241019-125655.png}}\\ 
 + 
 +:!: Kui kasutad kassaarveid ja see säte on muu valikuga, siis tuleks kasutusele võtta valik **jah nuppudega**. Tegeleda tuleks sellega KOHE! See eeldab ka täiendavat häälestamist, seega soovitame pöörduda Directo kasutajatoe poole, et saada vajalikud näpunäited või tellida projektijuhilt konsultatsioon.\\ 
 + 
 +Ümardamisreegel hakkab toimima, kui kassaarvel kasutatava sularaha tasumistingimusel muuta välja ÜMARDUS. Valida tuleb 5, mis tähendab 5-sendi täpsust. 
 + 
 +{{:et:evelin20241019-130053.png}} 
 + 
 +:?: Kui erinevates kohtades on kasutusel erinevad sularaha tasumistingimusedsiis muuda  ÜMARDUS kõigil. \\ 
 +:?: Tee see muudatus päeval, mil uue reegliga müüma hakkad ehk 1.jaanuaril 2025.   
 + 
 + 
 +**KUIDAS ÜMARDAMISREEGEL KASSAARVEL TÖÖTAB**\\ 
 + 
 +Peale toodete arvele asetamist summeeritakse ridade kogus kokku ja Summa on ümardamata:\\ 
 +{{:et:evelin20241019-131326.png}} 
 + 
 +Vajutades Sularaha nupule toimub ümardamine: 
 +{{:et:evelin20241019-131456.png}} 
 + 
 + 
 +Kui makstakse muude maksevahenditega, siis ümardamist ei toimu!\\ 
 + 
 +Kui makstakse kõigepealt osa summast kaardiga, siis ümardamine toimub alles peale kaardimakse tegemist ja sularaha tingimuse valimisel: 
 +{{:et:evelin20241019-132714.png}} 
 + 
 + 
 +Kui makstakse kõigepealt osa sulas, siis sularaha tingimuse valimisel summa ümardatakse, kuid klient võib anda sularaha ka mitte täpselt 5-sendi kaupa, nt 19 sentiKui järgmisena valitakse kaardimakse, siis on summa jällegi ilma ümardamata: 
 +{{:et:evelin20241019-133011.png}} 
 + 
 + 
 +:?: Ümardatakse lõppsummat ehk käive jääb samaks, mis ridade summa. Ümardamise tulemus näidatakse arve kandes eraldi real ümarduse kontol, mis leitakse ''Süsteemi seadistused > **Ümarduse konto**'' väljalt. \\ 
 +Seadistus:\\ 
 +{{:et:evelin20241019-131931.png}} 
 + 
 +Arve kanne:\\ 
 +{{:et:evelin20241019-132240.png}} 
 + 
 +---- 
  
 =====Artikli pilt===== =====Artikli pilt=====
et/mr_arve_kassa.1729330647.txt.gz · Viimati muutnud: 2024/10/19 12:37 persoon evelin

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki