Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



et:meiliserveri_seadistamine

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
et:meiliserveri_seadistamine [2017/01/18 11:51]
ott
et:meiliserveri_seadistamine [2017/01/18 12:44]
ott
Rida 1: Rida 1:
 ======Oma meiliserveri seadistamine====== ======Oma meiliserveri seadistamine======
  
-Vaikimisi saadab kirju Directost välja Directo server ''​directo.gate.ee''​ (90.190.150.212) ja enamus juhtudel ei peaks kasutaja mõtlema selle peale, kuidas tema meilid minema saadetakse, kuid on eriolukordi,​ kus saatja serveri määramise võimalus on vägagi abiks. Lisaks ​on sellisel juhul Dirctost võimalik ​massmeili ​saata (arved korraga mitmele saajale)mis on tavapärselt tasuline teenus ning aktiveeritakse eraldi.+Vaikimisi saadab kirju Directost välja Directo server ''​directo.gate.ee''​ (90.190.150.212) ja enamus juhtudel ei peaks kasutaja mõtlema selle peale, kuidas tema meilid minema saadetakse, kuid on eriolukordi,​ kus saatja serveri määramise võimalus on vägagi abiks. Lisaks ​lubatakse ​sellisel juhul ka kõik massmeili ​mooduli olemasolu eeldavad teenused ​(arvete massmeiliminekliendikirjad jms).
  
-Konfigureerimine on kasutajapõhine ja käib kasutajakaardilt **Peamenüü->​Isiklik->​Kasutaja**. Et seadistused tuleks nähtavale, tuleks valida **Meili saatja** ​määrata kas SMTP. Määrata saab: +Konfigureerimine on kasutajapõhine ja käib kasutajakaardilt **Peamenüü->​Isiklik->​Kasutaja**. Et seadistused tuleks nähtavale, tuleks valida **Meili saatja** ​valikust ​SMTP. Määrata saab: 
-  * Kasutaja +  * Server ja port - avatud on pordid **25** ja **465** 
-  ​Salasõna +  * SSL - Jah, kui on va vaja SSL (krüpteeritudsidet 
-  ​Serveri ​ja pordi +  * Kasutaja - meilikonto kasutaja 
-  * SSL ühendust ​(krüptitud). Enamus juhtudel on saatmiseks vajalik ka kasutajakonto ja salasõna+  * Salasõna - meilikonto ​salasõna
  
 {{:​et:​meiliserver.png|}} {{:​et:​meiliserver.png|}}
  
-Miks peaks seda üldse kasutama? On tekkinud olukordi ​(eriti just viimsel ajal), kus teatud ​(vastuvõtvadserverid on blokeerinud ära kõik Directost saadetavad meilid (nö blacklistinud - arvateset Directo tegeleb spammi levitamisega). +  * Testitud teenusepakkujad:​ Gmaili, Telia (mail.ee), Microlinki/​Telia ​(Exchange Mlx plusja zone.eekuid peaks toimima mis iganes meiliteenusepakkujaga,​ kes võimaldab ka läbi enda meili välja saata (üle SMTP)
 +  * Google Gmaili konto alt saates jääb meil ka Gmaili Saadetud kirjade kausta, justkui olekski kiri Gmailist saadetud.  
 +  * Kõik vead ja meilide mitte kohalejõudmised on oma serveri seadistust kasutades kasutaja mure, nagu ka risk oma meilikonto ära blokeerida vastuvõtvate serverite poolt.
  
-Kuna see lõikab ära kogu meilivahetuse,​ siis on oma serverit (ja meilikontot) seadistades võimalik vähemalt kasvõi lühiajaliselt meilid siiski ära saata (eeldades, et kasutaja ise saab meili saata oma konto alt), kuni blacklistist on välja saadud. Lisaboonusena,​ näiteks Google Gmaili konto alt saates, jääb meil ka Gmaili Saadetud kirjade kausta, justkui olekski kiri Gmailist saadetud. Saatmist on testitud Gmaili, Elioni, Microlinki (exchange) ja data.zone.ee kontodega, kuid peaks toimima mis iganes meiliteenusepakkujaga,​ kes võimaldab ka läbi enda meili välja saata (üle SMTP). 
  
-Kui oma server on seadistatudlubatakse ka kõik massmeili mooduli olemasolu eeldavad teenused (arvete massmeilimine,​ kliendikirjad jms). Kõik vead ja meilide mitte kohalejõudmised on oma serveri seadistust kasutades kasutaja mure, nagu ka risk oma meilikonto ära blokeerida vastuvõtvate serverite poolt.+=====Üks konfiguratsioonmitu kasutajat=====
  
 +On olukordi (firmal on oma meiliserver näiteks), kus on vajadus saatmisel määrata kõikidele kasutajatele sama konfiguratsioon. Selleks on võimalus seadistused määrata ühele kasutajale ning siis määrata antud kasutaja kood Süsteemisedistuseks:​ ''​Meili saatmise kasutaja kood - antud kasutaja SMTP konfiguratsioon on aluseks meilide saatmisel''​
 +Selle tulemusena saavad kõik kasutajad automaatselt sama konfiguratsiooni. Samas jääb võimalus määrata kasutajapõhiselt näiteks kasutaja ja salasõna (server defineeritakse siis globaalselt).
  
 +=====Directo-Reply-To=====
 +Tavaolukorras määratakse meili saatmisel FROM aadressiks ehk saatjaks alati kasutajakaardile määratud e-maili aadress. ​
 +Soovikorral saab meili saatmise vormingut muuta selliselt, et saatja aadressiks on firmanimi@event.data.ee ning reply-to päiseks määratakse kasutajakaardi e-maili aadress. Selleks tuleks kasutajakaardi **Peamenüü->​Isiklik->​Kasutaja** määrata **Meili saatja** valikust **Directo-Reply-to**
 +
 +Sellisel juhul on küll saatja aadress vastuvõtjale visuaalselt küll justkui Directo oma, kuid kui selliselt saadetud kirjale vastata, määratakse vastuse saajaks ikka õige aadress (see kes algselt reply-to päisesse määratud oli).
 +
 +Antud valik võib sobilik olla olukorras, kus ei ole soovi SPF kirjet muuta (Directot lubada firma domeeni saatjaks), kuid Directost meili saates sattuvad kirjad rämpsposti või ei lähe üldse kohale kuna rakendub [[et:​kui_meilid_tulevad_tagasi|SPF piirang]].
 +
 +Aadress, kellena saadetakse on oma olemuselt[[et:​postkast#​suendmuse_postkast| Directo sündmuse postkasti aadress]]. See omakorda tähendab seda, et kui meili saatmine ebaõnnestub ja "​põrkab tagasi",​ siis kuna vastus saadetakse vigade korral ikkagi otse saatja aadressile, siis jõuab see Directosse Sündmuste moodulisse sündmusena,​ kust saab juba tuvastada vea põhjuse.
 +
 +\\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\ \\
  
-======Directo-Replay-To====== 
et/meiliserveri_seadistamine.txt · Viimati muutnud: 2024/06/07 14:53 persoon ott