Tegemist on arenduses oleva lahendusega, seega võib esineda vigu!
Aruande koostajale pääseb ligi otsides peamenüüst „Aruande koostaja“ või vaadata kõige parempoolsema tulba aruanded sektsiooni ja sealt klikkides lingile „Aruande koostaja“.
Avaneb tabeli valiku leht kust tuleb valida rippmenüüst millise tabeli peal soovitakse aruannet koostada. Peale valiku tegemist vajutage „Vali“ nupule.
Filtrite peitmiseks või peidetud filtrite nähtavale toomiseks tuleb vajutada nupuribal asetsevale „Seadista“ nupule. Seadista nupp toob nähtavale kõik filtrid ja lubab kasutajal filtrite järjestust muuta ja neid enim kasutatud filtrite ribale lisada.
Peidetud filtri nähtavaks tegemiseks tuleb peidetud filtri(te) peale klikkida ja siis „Salvesta“ nuppu vajutada. Peitmine töötab samamoodi.
Enim kasutatud filtrite ribale filtrite lisamiseks peab olema sisse lülitatud „Seadista“ režiim. Järgmisena tuleb hiirega soovitud filter lohistada enim kasutatud filtrite ribale.
Kui kasutajal on valitud enim kasutatud filtrid siis vaikimisi kõiki filtreid ei näidata.
Vajadusel saab filtreid nähtavale tuua klikkides nuppude ribas asuvatele sektsiooni nuppudele mis toob nähtavale vastava sektsiooni filtrid.
Uue vaate koostamiseks tuleb vajutada nupu ribal olevale „Vaated“ rippmenüü nupule ja sealt valida „Uus vaade“. Enim kasutatud filtrite riba alla tekib vaate koostamise riba.
Vaate koostamise ribal on nupud ja valikud vasakult:
Kui vaate tüübiks on valitud „Tükeldatud“ siis näeb vaate koostamise riba teistsugune välja.
Vasakult alustades on esimeseks valikuks vaate tüübi valik. Paremale liikudes:
Pildil näidatud valikud oleks: Artikkel tükeldatud kvartaliks ja vaadatakse/näidatakse artikli hinda.
Tavalise ja Grupeeritud vaate puhul saab kasutada „Lisa tulp“ nuppu(kandiline pluss märk), et lisada vaatele tulpasid. Algselt lisatakse tühi tulp, tühja tulba küljes on rippmenüü kust saab valida mida selles tulbas näha tahetakse. Tulba „konteineris“ on veel kaks nuppu:
Tulba laiust saab muuta liikudes hiirega tulba konteineri parempoolsesse äärde(kursor muutub kahe otsaga nooleks) ja siis hiirega lohistada kas vasakule(väiksemaks) või paremale(suuremaks).
Kui tulbale valitakse mingi valik mis on numbriline nt. hind - tekib valiku kõrvale uus valik kust saab valida mitu kohta peale koma seda väärtust näidatakse.
Näide koostatud vaatest ja kuidas ta valmis aruandena välja näeb
Kui vaatele on tulbad valitud ja vaade on valmis tuleb vajutada vaate koostamise ribal olevat salvesta nuppu(floppy ikoon). Peale andke vaatele nimi ja vajutage ok. Vaade tekib „Vaated“ rippmenüü alla.
Vaate muutmiseks/kustutamiseks/käivitamiseks tuleb minna „Vaated“ rippmenüüsse ja sealt valida vaade.
Avaneb menüü nuppudega:
Kasutajale Aruande Koostaja kasutamise õiguse andmiseks peab olema SUPER kasutajana sisse logitud. Tuleb minna seadistuse menüüsse, vasakult menüüst valida Üldised → Kasutajad. Leidke kasutaja kellele soovite õigust anda. Valige aruanded tab ja leidke sealt alt „Aruande koostaja“. Pange tärn „Oma“ tulbale.
Aruande kopeerimise menüü on nähtaval ainult SUPER kasutajatele. Menüü asub „Vaated“ → „Jaga vaateid“.
Vasakpoolne tulp hoiab kõiki baasis leitud kasutajaid. Parempoolne tulp jaguneb kaheks reaks kus ülemises reas on kõik valitud kasutajal olemasolevad vaated ja alumises reas kõik vaated mida kasutajal ei ole.
Kasutajale vaadete lisamiseks tuleb vasakust tulbast valida kasutaja ja klikkida tema nime peal. Järgmisena valige paremast tulbast alumisest reast vaade mida kasutajale kopeerida tahate ja vajutage vaate real olevale „pluss“ ikoonile. Mitme vaate kopeerimisel märgistage kõik vaate read mis soovite kasutajale lisada ja vajutage „Lisa vaated“ nupule.
SUPER kasutaja saab enda loodud aruandeid kopeerida kõikidele teistele kasutajatele(tekib uus aruanne kõikide valitud kasutajate peamenüüsse). Tavakasutajad saavad luua/muuta/kustutada endale loodud aruandeid.