Registrid on dokumentide nimekirjad ehk lehitsejad. Näiteks: artiklid, kliendid, tellimused, arved jne.
Päiste peal vajutamine sorteerib, uuesti sama päise peal vajutamine sorteerib tagurpidi.
Päise alla kirjutamine filtreerib vastavast tulbast osalise vastavuse järgi kirjeid, lisaks saab filtrit täpsustada järgnevalt:
10.11.2017:20.12.2017
) Juhul kui vahemikust jätta ära aasta, siis saab välja filtreerida näiteks kõik jaanuari kuu sünnipäevalapsed: 01.01:31.01
müüja1,müüja2
<100
või >0
või 10:200
AVA Kood
ning vajutada enterit või klõpsata koodi kõrval olevat nuppu.
Andmekogum | |
---|---|
DVD Haikala DVD Klounkala DVD Klounkala2 CD Haikala |
|
Otsing | Tulemus |
haikala | DVD Haikala CD Haikala |
DVD%kala | DVD Haikala DVD Klounkala DVD Klounkala2 |
!hai | DVD Klounkala DVD Klounkala2 |
DVD Klounkala! | DVD Klounkala DVD Klounkala2 |
DVD Klounkala!! | DVD Klounkala |
Lisaks, kui on peal süsteemiseadistus Mitme teksti korraga otsingu märk
- näiteks &, siis saab otsida lisaks mitut sõna ühest tekstist
Otsing | Tulemus |
---|---|
kala&dvd | DVD Haikala DVD Klounkala DVD Klounkala2 |
kala&!dvd | CD Haikala |
Registris andmete kiiremaks otsimiseks on võimalik salvestada otsingu filtrid, mille tulemusel avaneb iga kord registrit lahti võttes eelseadistatud vaade. Selleks tuleb soovitud tulpadele märkida filtrid ja vajutades Vaata nuppu saad kontrollida, kas tulemus on ootuspärane, ning seejärel tuleb avanenud vaate salvestamiseks vajutada Salvesta vaade.
Näiteks ainult enda koostatud pakkumiste nägemiseks tuleb kirjutada MÜÜGIAGENT tulpa enda kasutajakood:
Kasutaja saab endale salvestada ka erinevaid otsingu filtrite ja vaadetega komplekte, neid mugavalt registris vahetada ning Kasutaja menüüst kiirlinkide alt avada. Registri komplektid hoiavad liigseid klikke kokku ja tulevad eriti kasuks siis, kui kasutajal on samas ettevõttes mitu rolli. Loe lähemalt siit.
Vaata videot registri otsingu filtrite salvestamise kohta:
Salvestatud registri vaate saab kustutada vajutades esmalt nuppu Puhasta väljad, seejärel nuppu Vaata ning filtriteta vaate säilitamiseks tuleb vajutada nuppu Salvesta vaade.
Esimese asjana kontrolli, kas sul on akna alumises osas sisse lülitatud nupp Nimekiri ilmub kohe. Kui ei ole, siis tee seda ning salvesta vaade.
Kui register avaneb ikka tühjana, siis kontrolli, ega Sul ei ole ekslikult salvestatud filtritesse mõni ebavajalik sümbol vms. Kui on, siis vajuta Puhasta väljad, seejärel Vaata ja kui vaade sobib, siis vajuta filtriteta vaate säilitamiseks Salvesta vaade.
Vaata videost, mida teha, kui registrit avades vaatab Sulle vastu tühjus:
Nooled alla ja üles liiguvad mööda nimekirja ja Enteri vajutamine avab või asetab dokumendi (kui asetamisel Ctrl all hoida, siis lisatakse asetatav olemasolevale).
Ctrl ja nooled vasakule/paremale liiguvad mööda otsingu kaste.
Registri ridade tihedus on kohandatav meelepäraseks vaateks.
Registris kuvatav ridade arv on samuti muudetav.
Osade dokumentide/kaartide registrist on võimalik teatud andmeid muuta otse registrist (artiklid, ostuarved, kliendid, sissetulekud, sündmused, arved). Kui redigeerimine on võimalik, muutub hiirega üle andmete liikudes kursor pliiatsiks.
Et redigeerimine oleks võimalik, peab register olema kohandatud ehk väljad ise valitud või siis lihtsalt vaikimisi valik üle salvestatud (Muuda, Salvesta).
Kui muutmine pole võimalik, aga selleks on soov, võib sellest julgelt teada anda info@directo.ee
Nupp „Moodusta laoliikumine“ teeb vastavalt valitud parameetritele ja sihtlao nõudlusele laoliikumise (enne võib valimit näha ostusoovituse alt).
Nupp „Moodusta ostutellimus“ teeb vastavalt valitud parameetritele ja sihtlao nõudlusele ostutellimuse (enne võib valimit näha ostusoovituse alt).
Filtrid:
Nupp „Tee ostuarve sissetulekult“ teeb valitud seeriasse ostuarve sissetulekult.
Nupp Lisa uus lisab uue kaardi. Nupp Uuenda ajalugu uuendab põhivara amortisatsiooni ajalugu - saab kaardilt kontrollida, kas tuli õige amortisatsioon (kui vale, siis tuleb teha kandeks ja kanne maha kustutada ja viia sisse parandused).
Nupp Loo amortisatsioonikanne uuendab põhivara kaardil amortisatsiooni ajalugu ja teeb ajaloo pealt kande. Soovi korral saab kannet objektiga filtreerida, kui on väga suure põhivarade arvu korral ja soov kannet lühendada.
Enamustes Directo baasregistrites nagu artiklid, kliendid, hankijad jms ning dokumendiregistrites nagu arved, tellimused, ostuarved jne saab kasutaja ise valida kuvatavaid tulpasid, nende järjekorda ja nendega seotud kiirvalikuid. Häälestamise vaade avaneb registri akna ülaosas nupu Vali tulbad
või miniotsingu akna alumises nurgas oleva mutrivõtmekese abil.
Akna vasakus servas on näha, milline tulpade komplekt on valitud, sh nende järjekord. Esimeses tulbas on alati registri võtmeväli (dokumendi number, andmekaardi kood), ülejäänud tulpade järjekorda saab kasutaja muuta. Tulba nime kõrval oleva miinusmärgi klikkimine eemaldab tulba, st see kolib Kasutamata tulpade sektsiooni.
Akna paremas servas on komplekt kõikidest tulpadest, mida registri vaatesse saab valida, aga pole veel valitud. Mõnedes registrites on valitavate väljade arv väga suur, sellisel puhul on abi sektsiooni päises olevast otsingukastist, mis filtreerib kuvatavate tulpade komplekti nime järgi. Tulba nimel või selle kõrval oleval plussmärgil klikkimine aktiveerib tulba ehk see kolib Aktiivsete tulpade sektsiooni viimaseks valikuks.
Aktiivsete tulpade järjekorda saab määrata tulba nime hiirega üles-alla lohistades või sama rea kõrval olevate üles-alla nooleikoonide abi.
Paljudes registrites saab tulbale lisada tegevuse, mille tulemusena muutub registris tulp klikitavaks. Nii saab näiteks artiklite registris panna mõne tulba avama artikli laoseisu aruannet või arvete registrisse lisada kiirvaliku arve trükkimiseks.
Miniotsingu aken avaneb igal Directo dokumendil mõne koodivälja (artiklikood, kliendikood, objekt jne) sees olles paremat hiireklahvi, Windowsi kontekstimenüü klahvi (paikneb tavaliselt klaviatuuril tühikust paremal pool, klahvide AltGR ja Ctrl vahel) või klahvikombinatsiooni Alt-nool alla abil.
Juhul, kui enne vajaliku klahvi vajutamist on koodi väljale juba mingi tekst sisestatud, kasutatakse seda otsingutekstina. Kui miniotsingu aken on juba avanenud, siis kirjutamine kitsendab teksti otsingutulemusi jooksvalt.
Kui enne miniotsingu avamist oli sisestatud otsingutekst, millel on ainult üks vaste, siis miniotsingu aken ei avane ja leitud kood asetub automaatselt.
Iga aktiivse tulba juures on võimalik määrata, kas:
Ülaltoodud ekraanipildil on nähtavaks valitus artikli kood, nimi ja lisaväli Värv, aga otsing rakendub ainult tulpadele Nimi ja Värv.
Soovi korral saab miniotsingu väljad häälestada ka nii, et mõnda tulpa, mille sisust sisestatud teksti otsitakse, otsinguaknas üldse ei näidata. Nii on võimalik näiteks leida artiklit lisavälja Värv sisu järgi, ilma et see tulp üldse otsinguaknas nähtav oleks.
Juhul, kui ühtegi miniotsingu tulpa häälestatud ei ole, toimub otsing ainult nime välja järgi ning otsinguaknas näidatakse samuti ainult nime tulpa.
Tulpade valimise akna ülemises servas on nupp Salvesta ja rakenda, mis salvestab valikud ja sulgeb akna. Nupust vasakul asuva rippmenüü kaudu on võimalik valida, kas muudetakse mõnda sisseloginud kasutaja isiklikest komplektidest või antud Directo baasi üldist tulpade komplekti, mis rakendub kõikidele kasutajatele, kes isiklikku valikut teinud ei ole.
Link Salvesta uue komplektina
lisab kasutaja isiklikku valikusse uue nimega väljade komplekti, mida saab hiljem registris hõlpsasti valida nupu Vali tulbad
paremast servast avaneva rippmenüü kaudu.
Kõik registri komplektide otseteed salvestuvad ka kasutaja menüüsse, kust saab sobiva registri ühe klikiga avada.
Ise registri tulpade valimise asemel on võimalik endale kopeerida ka mõne teise kasutaja poolt varem valmis seadistatud komplekt. Valikus on näha loetelu kasutajates, kes on endale mingi isikliku tulpade komplekti seadistanud.
Kasutaja valimine ja Kopeeri nupu vajutamine asendab sisseloginud kasutaja tulpade valiku ning eelnevalt tehtud isiklik valik kaob jäädavalt.