Kui oled Directos loonud uue artikli, kliendi, hankija või kasutaja, millele tuleb lisada ka kood (või lisab selle automaatselt Directo), siis pärast salvestamist ei ole seda koodi enam võimalik mitte kuidagi muuta. Allpool toome välja aga võimalused, mida saab seoses ekslike koodidega siiski ette võtta.
Pärast artikli salvestamist ei ole võimalik artiklikaardil selle koodi enam muuta. Mida aga teha, kui kogemata sai artikkel endale vale koodi? Või avastad, et täpselt sama toode on andmebaasis mitme erineva artiklina ja võiks olla ühena?
Mõlemale küsimusele on vastus sama - vale artiklikaart tuleb kustutada ja kui seda on kasutatud dokumentidel, siis asendada soovitud artikliga. Kustutada saab ainult artiklit, mida kustutamise hetkel laoseisus ei ole, kuid mida võib olla dokumentidel kasutatud. Selle tulemusel asendatakse kõigil dokumentidel kustutatav kood asendatavaga ja ajalugu näidatakse ühtsena. Artikli nimetused, hinnad jm info dokumentidel säilib.
Artikli kustutamisel toimi järgnevalt:
Pärast kliendi/hankijakaardi salvestamist ei saa kaardi koodi enam muuta. Kui kaardile aga sai ekslikult vale kood või on avastad, et andmebaasi on tekkinud topeltklient või hankija, siis tuleb vale või üleliigne kustutada ja asendada õigega.
Kustutamise käigus asendatakse kõigil dokumentidel kustutatav kood asendatavaga ja ajalugu näidatakse ühtsena. Kliendi/hankija nimed, aadressid ja kontaktandmed dokumentidel säilivad.
Kliendi ja hankija kustutamisel toimi järgnevalt:
Kasutaja- ning töötajakoodid tuleb enne loomist põhjalikult läbi mõelda, kuna hiljem neid muuta ei ole võimalik. Siin ei ole võimalik ka asendamine.