Kasutaja menüü on Directo kasutajapõhine lisavõimalus seadistada Directo äritarkvara peamenüü endale sobival kujul ja näidata seal ainult Sinule sobivaid või tööks vajalikke dokumente, aruandeid, seadistusi ja lehitsejate salvestatud komplekte.
Kasutaja menüü seadistamine võta ette juhul, vähemalt üks alljärgnev väide käib ka Sinu kohta:
Vaikimisi võib Sulle avanev peamenüü olla selline:
Seadistatud kasutaja menüü on hoopis ülevaatlikum, nagu näiteks selline:
Kasutaja menüü seadistamiseks tuleb avada eraldi sakk Kasutaja menüü, mille paremal servas asub link Menüü valimine.
Avanevas elementide valiku aknas tuleb teha valik, et peale sisselogimist kuvataks kohe Kasutaja menüü ja märkida, millised dokumendid, aruanded ja seadistused seal kuvatakse.
Salvestatud aruanded ilmuvad Kasutaja menüüsse automaatselt, nende järjestamisest ja sektsioonidesse jagamisest on samuti allpool juttu.
Sisu on jagatud kolmeks: Dokumendid, Aruanded ja Seadistused.
Et panna Kasutaja menüüsse valitud elemendid näiteks tähestikulisse järjekorda, tuleb minna Kasutaja seadistustesse. Selleks kliki peamenüü ülemise ribal enda nimel. Lisaks saab seal valida, mitu enimkasutatavat elementi (kokku dokumentide ja aruannete seast) on esile tõstetud.
Lemmikaruannetest on võimalik teha salvestatud aruanded ja need salvestuvad Kasutaja menüü alla. Salvestatud aruannete muutmist ja kustutamist saab teha isiklike seadistuste alt. Kliki peamenüü ülemisel ribal oma nimel ja vali Salvestatud aruannete muutmine.
Olles konkreetse aruande peal (näitena võtame Artikli statistika aruande), tuleb valida soovitud filtrid ja vaade ning käivitada aruanne ARUANNE nupule vajutades või klaviatuuril shift+enter. Kui aruandest vaatab vastu just selline tulemus nagu vaja, siis tuleb vajutada klaviatuuri alt+A kombinatsiooni (plussmärki ei pea vajutama).
Ekraanile kuvatakse seadistustega aken.
Näiteid:
Relatiivne kuu: kui tahad, et mis iganes ajal aruannet võttes näitaks see alati eelmise kuu aruannet või tahad näiteks saata iga kuu alguses eelmise kuu aruannet meilile, siis vali aruande perioodiks salvestamise hetkest eelmine kuu. Näiteks kui salvestad „relatiivne kuu“ aruannet 1. septembril 2023, siis vali aruande perioodiks 1.8 - 31.8.2023.
Relatiivne päev: salvestan aruande 1. septembril 2023. Perioodiks valin 31.8.23 - 31.8.23 ehk siis üks päev. Kui avan aruande 2. septembril, siis näitab aruandes perioodiks 1.9.23-1.9.23.
Erinevad salvestatud aruanded võivad olla ka erinevates tulpades ja tulpadele saab anda sobivad pealkirjad. Selleks tuleb minna Isiklik seadistused > Salvestatud aruannete muutmine
ja igale reale määrata tulba pealkiri ja SALVESTA nupuga muudatused salvestada.
Ühte tulpa salvestatud aruannete järjekorda saab kasutaja ise määrata. Selleks tuleb Isiklik seadistused > Salvestatud aruannete muutmine
all määrata igale salvestatud aruande reale valik väljast järjekorra number ja SALVESTA nupuga muudatused salvestada. Aruanded kuvatakse ülevalt alla väiksemast numbrist alates.
Salvestatud aruande kustutamiseks tuleb minna Isiklik seadistused > Salvestatud aruannete muutmine
ja kustutada aruande pealkiri ning vajutada SALVESTA nuppu. Tühja pealkirjaga aruannet eksisteerida ei saa ja soovitud aruanne kustub kasutaja menüüst.
Salvestatud aruandeid on võimalik automaatselt kindlal nädala- või kuupäeval soovitud e-maili(de)le saatma panna. E-mailid lähevad teele öise hoolduse ajal ning aruanne on kirja manuses Pdf-failina. Iga välja saadetud aruande kohta tekib ka sündmus. Automaatse meilimise seadistamiseks tuleb minna Isiklik seadistused > Salvestatud aruannete muutmine