Kas anda õigus ühele konkreetsele kasutajale või kogu grupile?
Kasutajale personaalselt õiguste andmiseks tuleb võtta Üldised seadistused> Kasutajad
vajutades kasutaja NIME peale.
Kasutajagrupile õiguste andmiseks tuleb võtta Üldised seadistused> Kasutajagrupid
ja vajutada grupi NIME peale.
Lisaks on kasutajate ja kasutajagruppide lehitsejas eraldi tulp Muuda õiguseid, mis viib samuti õiguste seadistamisse.
Õiguste seadistamise aken on jagatud neljaks leheküljeks: dokumendid, aruanded, seadistus ja muu.
Üleval paremas nurgas on võimalus kopeerida teiselt kasutajalt või grupilt õigused. Seda on näiteks mõistlik kasutada siis, kui kasutajal on sarnased õigused kellegi teisega, aga midagi on natuke vähem või rohkem, siis hoitakse seadistamisele kuluvat aega kokku kopeerides vastava grupi/kasutaja õigused ning lisatakse või eemaldatakse vajalikud/ebavajalikud.
Lehekülje alguses on ikoon . See annab võimaluse valitud seadistuste read korraga kustutada. Selle kasutamiseks on iga rea ees kastike, kuhu saab linnukese lisada ja nupule Kustuta rida vajutades kustuvad kõik linnutatud read. Ridade korraga valimiseks on NR välja ees linnutamise võimalus.
Õiguse valimine käib Moodul väljalt topeltklikk või Ctrl+Enter vajutades.
Kuidas tulp - selles tulbas määratakse ära, kui suures ulatuses kasutajal vastavas moodulis õigused on. Valida on kolme valiku vahel:
* Oma - näeb ainult enda dokumente valitud moodulis
* Laiendatud - näeb kas lao, objekti vms piiranguga dokumente valitud moodulis.
* Kõik - näeb kõiki dokumente valitud moodulis.
Nupp Kõik - on mõeldud selleks, et korraga täita punktikesed lehitse, tulbad, vaata, lisa, otse, muuda, kustuta, kinnita, manused, kaustad.
Kui soovid kasutusele võtta uued põhivara ja väikevahendite dokumendid, siis mooduli asetajas kirjuta otsingu lahtrisse „põhivara“ ja „väikevahend“ ja lisa dokumendid kasutusse.
Aruannetele õiguste andmiseks tuleb vastava aruande reale märkida, kui suures ulatuses õigus on.
Vajutades vastava rea „õigus grupilt“ lingile on võimalik kasutajale seadistatud aruande õigus lihtsa vaevaga eemaldada.
Teatud oma õiguste toimimist on võimalik laiendada süsteemi seadistuste kaudu. Kui tavapäraselt näeb kasutaja oma õiguse puhul ainult enda (loodud) dokumente, siis alljärgnevad süsteemi seadistused muudavad selle seadistatavaks:
Süsteemi seadistused > Dokumendile määratud projekt kehtestab ka Oma õiguse
- valiku juht puhul laieneb oma õigus dokumendi päises oleva projekti juhiks märgitud kasutajale. See tähendab, et projektijuhil on võimalik näha lisaks enda loodud dokumentidele ka kõiki teisi tema projektiga seotud dokumente. Valiku juht ja liikmed korral kehtib dokumendi oma õigus nii projektijuhile kui -liikmetele.
Süsteemi seadistused > Dokumendile määratud menetleja kehtestab ka Oma õiguse
- valik Jah lisab kasutajale õiguse näha dokumenti, kui ta on sellel menetlejaks määratud.
Süsteemi seadistused > Oma õigusega näeb ka alluvate personalikaarte ja aruandeid
- valik Jah annab õiguse personalile juhiks määratud kasutajal näha tema alluvate personalikaarte ning andmeid palga ja puudumiste aruandes.
Seadistuste leheküljel määratakse ära kasutaja/grupi õigused seadistustele. Metoodika on sama nagu dokumentide õiguste puhul - linnutada tuleb soovitud seadistused ja nende ulatus.
Sellele leheküljele on koondatud moodulite kasutamise, nägemise ja muutmise õigused.
Keelatud/Lubatud
Keelatud/Lubatud
Maksimaalne lubatud allahindlus % - saab määrata eri kasutajagrupile eri allahindlusprotsendi.
Keelatud/Lubatud
Koodide nimekiri - Lubatud
Kui on tühi, siis on lubatud kõik. Komadega koodide nimekiri. Kui kasvõi üks kood on täidetud, on lubatud ainult see kood.
Keelatud/Lubatud
Pärast misiganes õiguste andmist/muutmist tuleb vajutada nupule SALVESTA
, millega fikseeritakse programmis kõikvõimalikud äsja tehtud seaded ja muudatused. Varasemad muudatused on leitavad muudatuste logi alt, kus punasena on tähistatud muutunud ning rohelisena juurde tulnud õigused.
SUPER kasutaja, kes loob ja administreerib kasutajaid, saab kasutaja loomisel või ka hiljem kopeerida ühe kasutaja seadistusi teisele. Seda saab teha kasutajakaardil:
Lisaks on samas aknas all vasakus nurgas nupp Muuda õigusi, mis viib otse kasutaja õiguste muutmise juurde.
Kopeerimiseks tuleb sisu väljale asetada või sisestada kasutaja, kellelt õigused kopeeritakse ja kasutajakaart salvestada. Näiteks, kui kopeerida SEADISTUSED, saab kasutaja endale teise kõik kasutuses olevad peenhäälestused, mis asuvad dokumentidel ja aruannetes haamrimärgi all. VORMI VÄLJAD puhul, aga määratud kasutaja Ressursi dokumendi väljad. Sisu väli läheb taas tühjaks, st kasutaja saab edasi ise „oma elu elada“. Juhul kui panna linnuke rea lõppu ja kasutaja ise muudabki sätteid, siis öösel saab endised tagasi.
Kasutajalt on võimalik Lehitsejate muutmise võimalus ka ära võtta.
Seda saab teha kasutajaõiguste Muu lehel Muutmisõigused blokis:
Sel juhul kasutajal lehitsejates Vali tulbad nuppu pole. Eeldab, et kasutajale on häälestatud tööks sobilikud lehitsejad ja selle plussiks on see, et kasutajatel on ühesugused aknad ja neid on lihtsam juhendada.