Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


et:yld_lisavaljad_seosed

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Last revision Both sides next revision
et:yld_lisavaljad_seosed [2018/08/31 20:10]
evelin
et:yld_lisavaljad_seosed [2018/08/31 20:17]
evelin
Rida 10: Rida 10:
 Lisaandmete seoste dokumendiga on võimalik kirjeldada ka kassaarve kiirvaliku artiklid. See võimaldab üles ehitada nuppude puu. \\ Lisaandmete seoste dokumendiga on võimalik kirjeldada ka kassaarve kiirvaliku artiklid. See võimaldab üles ehitada nuppude puu. \\
  
-Selleks tuleb luua lisaandmete seoste dokument ja selle kood sisestada koha kaardile väljale '​Kassa-arve kiirvaliku artiklid'​.+Selleks tuleb luua lisaandmete seoste dokument ja selle kood sisestada ​kas süsteemiseadetesse (kui kõigil kohtadel on sama nuppude komplekt) või koha kaardile väljale '​Kassa-arve kiirvaliku artiklid'​.
 {{:​et:​evelin20180831-192111.png}} \\ {{:​et:​evelin20180831-192111.png}} \\
  
Rida 34: Rida 34:
  
 ==== Sisestamise vihjed ==== ==== Sisestamise vihjed ====
-  * Juhul kui sisestatud reale järgneb tase, siis käitub see kirje kassaarvel nupuna, mis avab järgmise taseme. Näites tase 1 rida 1 ja ka tase2 rida 2. Sellisele nupule tuleb ise nimi välja mõelda ja reale sisestada. Hea vihjena võib näiteks kõik nuppude nimed, mis midagi avavad kirjutada suurte tähtedega ja kasutada lõpus edasi märki.+  * Juhul kui sisestatud reale järgneb tase, siis käitub see kirje kassaarvel nupuna, mis avab järgmise taseme. Näites tase 1 rida 1 ja ka tase 2 rida 2. Sellisele nupule tuleb ise nimi välja mõelda ja reale sisestada. Hea vihjena võib näiteks kõik nuppude nimed, mis midagi avavad kirjutada suurte tähtedega ja kasutada lõpus edasi märki.
   * Kui taset ei järgne, siis eeldatakse, et tegu on artikliga. Näites tase 2 rida 1 (Suve Supike).   * Kui taset ei järgne, siis eeldatakse, et tegu on artikliga. Näites tase 2 rida 1 (Suve Supike).
   * Nurksulgude [] vahel olevat teksti ei näidata nupu peal. Nendega saab luua soovitud järjekorra. Näites on alati kasutatud kõige ees nurksulge, et saavutada soovitud järjekord. Salvestamisel pannakse kõikide tasemete read tähestiku järjekorda. Soovitus on on järjekorra loomisel kasutada sakki nt 10, 20 jne. See võimaldab hiljem kirjeid lihtsamalt vahele panna ilma et peaks kõiki ridu ümber järjestama. NB! Tegemist on tekstiga, st et järjekord on 10,​100,​20,​jne.   * Nurksulgude [] vahel olevat teksti ei näidata nupu peal. Nendega saab luua soovitud järjekorra. Näites on alati kasutatud kõige ees nurksulge, et saavutada soovitud järjekord. Salvestamisel pannakse kõikide tasemete read tähestiku järjekorda. Soovitus on on järjekorra loomisel kasutada sakki nt 10, 20 jne. See võimaldab hiljem kirjeid lihtsamalt vahele panna ilma et peaks kõiki ridu ümber järjestama. NB! Tegemist on tekstiga, st et järjekord on 10,​100,​20,​jne.
   * Kirje lõpus nurksulgude vahel saab defineerida nupu värvi. Värvikoodi saab näiteks artiklikaardilt 'Värv aruannetes väljalt'​ valida. Näites tase 1 rida 2 (PEAROAD) järel on [00AAAA], mis on sinine.   * Kirje lõpus nurksulgude vahel saab defineerida nupu värvi. Värvikoodi saab näiteks artiklikaardilt 'Värv aruannetes väljalt'​ valida. Näites tase 1 rida 2 (PEAROAD) järel on [00AAAA], mis on sinine.
   * Toimib ka html ehk näiteks saab nupu kirja rasvaseks kui sisestada see <b> ja </b> vahele.   * Toimib ka html ehk näiteks saab nupu kirja rasvaseks kui sisestada see <b> ja </b> vahele.
 +  * Kui on soov jätta nuppude asetusse auk, siis selleks tuleb kasutada järjekorda,​ et see õige koha peale saada ja sisestada vaid järjekorra tunnus nurksulgude vahele. Näites on näha tase 3 read 3-6. Soov oli saada 2 rida, mõlemas 3 nuppu. ​
  
et/yld_lisavaljad_seosed.txt · Viimati muutnud: 2018/08/31 20:27 persoon evelin