Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


et:portal

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
et:portal [2020/02/19 23:41]
ott [SISENEMINE]
et:portal [2020/02/20 15:58]
triin [HÄÄLESTAMINE]
Rida 15: Rida 15:
 {{:​et:​mrtn20190412-112526.png}} {{:​et:​mrtn20190412-112526.png}}
  
-:!: Nupp Eemalda parool kustutab antud kasutaja salasõna ja selle kontoga ei saa enam Directosse sisse logida ka ID-kaardiga ega Mobiil-ID-ga.+:!: Nupp Eemalda parool kustutab antud kasutaja salasõna ja selle kontoga ei saa enam Directosse sisse logida ka ID-kaardiga, Smart-ID-ga ​ega Mobiil-ID-ga.
  
 Järgmisena tuleb avada sama kasutaja personalikaart ning täita ära isikukood. Personalikaardi saab avada kasutajate registris vastava kasutaja **GRUPI** peal klikkides. Järgmisena tuleb avada sama kasutaja personalikaart ning täita ära isikukood. Personalikaardi saab avada kasutajate registris vastava kasutaja **GRUPI** peal klikkides.
Rida 24: Rida 24:
  
 === Rahvusvaheline kasutamine === === Rahvusvaheline kasutamine ===
-Portaali saab sisse logida nii Eesti kui Leedu isikukoodiga. Vaikimisi näidatakse Leedu isikukoodiga sisenedes ainult Leedu andmebaase ning vastupidi - Eesti isikukoodiga sisenedes välistatakse Leedu baasid. Põhjus on selles, et Eesti ja Leedu kasutavad identset isikukoodide süsteemi, mistõttu ei ole võimalik isikukoodi järgi tuvastada, kas tegemist on Leedu või Eesti kodanikuga.+Portaali saab sisse logida nii Eesti, Läti kui Leedu isikukoodiga. Vaikimisi näidatakse Leedu isikukoodiga sisenedes ainult Leedu andmebaase ning vastupidi - Eesti isikukoodiga sisenedes välistatakse Leedu baasid. Põhjus on selles, et Eesti ja Leedu kasutavad identset isikukoodide süsteemi, mistõttu ei ole võimalik isikukoodi järgi tuvastada, kas tegemist on Leedu või Eesti kodanikuga.
  
 Selleks, et näiteks Leedu andmebaas muutuks kättesaadavaks Eesti portaalis, tuleb vastavas andmebaasis personalikaardil lisaks Eesti isikukoodile määrata ka **Maa** EE (Eesti). Selleks, et näiteks Leedu andmebaas muutuks kättesaadavaks Eesti portaalis, tuleb vastavas andmebaasis personalikaardil lisaks Eesti isikukoodile määrata ka **Maa** EE (Eesti).
Rida 38: Rida 38:
 Sisenemiseks peab kasutaja ennast identifitseerima ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.  Sisenemiseks peab kasutaja ennast identifitseerima ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. 
  
-:!: Kasutajal peab olema kehtiv Eesti, Läti Leedu isikukood, st kasutada saab Eesti ID-kaarte, Eesti ja Leedu Mobiil-ID rakendust kui ka Smart-ID-d.+:!: Kasutajal peab olema kehtiv Eesti, LätiLeedu isikukood, st kasutada saab Eesti ID-kaarte, Eesti ja Leedu Mobiil-ID rakendust kui ka Smart-ID-d.
  
 {{:​et:​ott20200219-232941.png?​nolink&​600}} {{:​et:​ott20200219-232941.png?​nolink&​600}}
et/portal.txt · Viimati muutnud: 2020/02/20 15:58 persoon triin