Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



Külgriba

www.directo.ee

et:per_palk

See on dokumendi vana versioon!


Palk

PV = palgavalem MV =maksuvalem

Palga arvestuse kinnitamisel tekib järgmine kanne palgakaardil valitud ajaga

D/KKontoObjektProjektSumma
DPV Deebetpalgakaardi realtpalgakaardi realtBrutopalk, summeerib samade konto+objektid+projekt summad ühele reale
KPV Kreedit Brutopalk, summeerib sama kontoga read
DMV Kulupalgakaardi realtpalgakaardi realtBrutole juurdeminevad maksud (sots; firma tk jne.) summeerib samade konto+objektid+projekt summad ühele reale
KMV Kohustus Brutole juurdeminevad maksud (sots; firma tk jne.) summeerib sama kontoga read

Palgamooduli kirjeldus

Directo Palk koosneb kahest omavahel tihedalt seotud osast- palga- ja personalimoodul.

Personalimooduli eesmärk on organiseerida töötajatega seotud andmestik andmebaasiks ning võimaldada kogutud andmete alusel erinevaid päringuid.. Selleks avatakse iga töötaja jaoks personalikaart. Personali kaardile saab talletada järgmisi andmete gruppe:

  • Üldandmed. Nimi, isikukood, kontakt aadressid ja telefonid jne.
  • Töösuhe. Töölepingu andmed ja seisund, mis mõjutavad palgaarvestust.
  • Palgaandmed. Palgaarvestuseks vajalik andmestik sh. kokkulepitud palgamäärad ja nende kehtivus, isikuga seotud maksude andmed, pangakonto andmed, puhkuse normid jne.
  • Haridus. Isiku hariduskäiku ning koolitusi kajastav tabel. Ka kajastatakse seal ettevõtte kulul tehtud koolitustega seotud kohustused.
  • Dokumendid. Tööks vajalikud dokumendid, litsentsid, load (ID-kaart, autojuhiload, töötõend jne.).
  • Seotud isikud. Töötaja lähedased, olulised isikud ja nende kontaktandmed.
  • Vahendid. Töötajale ettevõtte poolt usaldatud olulised töövahendid. See tabel on seotud Directo Inventari mooduliga (põhi- ja väikevahendid).

Personali kaardile saab lisada töötaja pildi ning siduda ka dokumente failikujul. Personali kaardilt saab teha päringu Pensionikeskusesse saamaks teada isiku pensionilepingu staatust.

Kasutaja saab omal äranägemisel luua struktuurid ja jaotused nii ametikohtadele, osakondadele kui ka töösuhte, hariduskäigu, dokumendi liikide jms. kirjeldamiseks ning liigendamiseks. Töötajate andmete põhjal tehakse päringuid Personali aruande kaudu. Aruande filtritena (päringu kriteeriumid) saab kasutada enamust personali kaardi väljadest. Seega saab teha väga mitmekülgseid kombineeritud päringuid. Päringute vastuseks on nimekiri kriteeriumitele vastavate töötajate andmetega koos vajaliku lisainfoga. On ka Directo poolt valmis ettevalmistatud spetsiaalsed vaated (sünnipäevad, töösuhe, palgad, haridused, staaž, ametiühing jne.):

Palgamooduli eesmärk on korraldada ettevõtte palgaarvestus protsessi. Palgamoodul töötab koostöös personalimooduliga. Palgamooduli kasutusel võtmise üheks eeltingimuseks on vajalikul määral täidetud personalikaardid. Palgamoodul on kasutaja poolt paindlikult häälestatav. Palgaarvestus tugineb järgnevatele elementidele:

  • Palgavalemid
  • Maksuvalemid
  • Puudumiste liigid
  • Riigipühad

Kõiki eelnimetatud elemente saab kasutaja vastavalt vajadusele seadistada. Näiteks luua ise ettevõttele vajaliku töötasuliikide struktuuri. Samuti muuta maksude käitumist vastavalt muutunud seadusandlusele. Seega ei sõltu Directo kasutaja ainult Directo poolsest abist vaid saab programmi käitumist ka oma äranägemise järgi korraldada. Pühade kalendrit uuendab Directo automaatselt. Palgavalemid määravad palgaarvestuse meetodid. Näiteks kas töötajal on püsipalk, ajatasu, tükitöötasu vms. Loomulikult võivad erinevad liigid sama isiku puhul paralleelselt kehtida. Isikule saab kinnitada vaikimisi töötasuliigid ning saab neid lisada ka konkreetseks palgaarvestuseks. Palgavalemid võivad hankida Directo muudest moodulitest palgaarvestuseks vajalikku alginfot. Näiteks saada oma info töögraafikust või mõnest Directovälisest loendurist imporditud andmestikust:

Tavaline palgaarvestusprotsess algab puudumiste (puhkused, haigused jms.) sisestamisega. Loomulikult võivad teadaolevad puudumised olla sisestatud jooksvalt. Kokkulepitud puhkused on lausa soovitav aasta alguses palgamoodulisse sisestada, et esitada võimalik puhkusegraafik. Puudumiste sisestamise järel moodustatakse palgalehed:

Palgalehti saab erinevalt organiseerida. Näiteks, võib luua tervele ettevõttele ühise lehe või igale osakonnale või ka inimesele eraldi lehe. Teisalt võib palgalehed luua töötasuliikide kaupa jne. Directo komponeerib palgalehe andmestiku talle teadaolevate andmete põhjal. Selleks on inimestega seotud palga- ja maksuliigid, puudumised ning palgaliikidega seotud alusandmestik (tööajatabel vms.). St. Directo arvestab välja esmase palga-, puhkuse- või haigusraha. Kasutajal on võimalik palgalehe andmeid täiendada või muuta. Näiteks lisada kinnipidamised või palgaliigid, mis ei ole igapäevased (preemia). Saab teha ka nn vahearvestusi. Näiteks maksta avanssi. Palgalehe kinnitamisel tekib lõplik palgaarvestus. Samuti moodustub finantskanne:
K Võlad töövõtjatele
D Palgakulu
K Tööandjamaksude viitvõlad
D Tööandjamaksude kulu

Palgaaruandest saab palgaarvestuse tulemust jälgida nii enne palgakaardi kinnitamist kui ka pärast:

et/per_palk.1553026659.txt.gz · Viimati muutnud: 2019/03/19 22:17 persoon kulli