Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad



Külgriba

www.directo.ee

et:per_ajad

See on dokumendi vana versioon!


Puudumised

Directos algab palga arvestuse tegemine sellest, et kõigepealt sisestatakse töötajale puudumised. Puudumise liike on kahte tüüpi :

  • Puudumised, mis on seotud palgavalemiga ning asetavad puudumise saki all koefitsiendi lahtris 1 märgitud puudumisega seotud palgavalemi arvestusele.
  • Puudumised, mis vähendavad tööpäevi aga palgavalemit arvestuse dokumendile ei aseta. Sellised puudumised on nt PALK ja TUND tüüpi valemitel puudumiste liigid saki all märgitud koefitsiendiga -1.

Dokument asub Personal→ Dokumendid→ Puudumised

Puudumisi võib sisestada erineval viisil :

  • Iga töötaja ja puudumise kohta sisestatakse eraldi puudumise dokument. Sellisel juhul päise väljad täidetakse sarnaselt ridade väljadega.
  • Puudmine luuakse mingi sagedusega näiteks iga kuu ja kõik puudumised sisestatakse ühele dokumendile. Sellisel juhul on päises täidetud vaid : Number, periood , kommentaar. Päises oleva info järgi on võimalik puudumise puudumiste registrist otsida.

  • Persoon - kasutaja kood (saab valida neid kasutajaid , kellele on personal pandud jah.
  • Nimi - kasutaja nimi asetub automaatselt.
  • Puudumise liik - töötaja tööl mitte olelmise põhjus. Saab seadistada vt lisaks. Puudumiste liigid
  • Algus - puudumise algusaeg. Kui puudumise liigile on lisatud, et asetub arvestusele perioodi alguses siis asetub sellisele palga dokumendile, kus algus aeg langeb palga perioodi aega.
  • Lõpp - puudumise lõpp (nt haiguse puhul asetub arvestusele selle kuupäeva alusel).
  • Uus lõpp - seda kasutatakse siis kui selgub, et on olemas järgleht ja esimese haiguslehe alusel on kas kogu või osaliselt haigustasu välja makstud. Lisaks kasutatakse seda siis kui puhkuse ajal on töötaja haigestunud. Kui haigust soovitakse üldse katkestada siis uue lõpu lahtrisse sisestaks puudumise algusele eelnev päev. Manuaalsel sisestamisel saab õige kuupäeva uue lõpu lahtrisse kas siis kui sisestad uude lõppu hetkel lõpus olev kuupäeva ja päevade arv panna nulliks.
  • Päevi - puudumise kalendripäevade arv.
  • Riigipühad - riigipühi puudumise ajal.
  • Asendaja - puudumise aja asendaja. Kasutatakse siis kui asendajat ei ole personali kaardil määratud ja töötaja peab osalema Directo menetluse protsessis.
  • Kommentaar - vabalt täidetav väli.
  • Palgakaart - kui puudumine on sellist tüüpi, mis asetab palgaarvestusele temaga läbi koefitsiendi 1 seotud palgavalemi siis kui see palgavalem on asetatud PALK dokumendile tekib puudumise palgakaardi number
  • Kuupäev -palgakaardi aeg lahtris olev kuupäev.

Puudumise erijuhud

Pikad haiguslehed

Näide 1: Töötaja esitab esmase töövõimetuslehe perioodiga 26.05.- 29.05. ning samas kuus esitab pärast palgapäeva järglehe perioodiga 30.05.-14.06. Arvestuse tegemise ajal on teada, et töötaja haigusleht jätkub. Sellisel juhul sisestatakse 2 päeva osas, mis töötaja puudus aga haiguselehte veel tulnud ei ole puudumise liik nt „esitamata haigus“. Tehakse ära mai kuu palgaarvestus.

Järgneval kuul 14.06. esitab töötaja töövõimetuslehe järglehe.
Avada puudumiste aruanne perioodiks eelmine kuu. Vajutada puudumise real persooni peal. Avaneb soovitud puudumine. Lisada uue lõppu lahtrisse järglehe lõpu kuupäev. Esitamata haigus tuleb pärast uue lõpu lisamist kustutada.
Kui haigusleht jätkub lisatakse sarnaselt varasemalt kirjutatule kuulõpu seisuga esitamata haigus ning töövõimetuslehe järgelehe saabumisel korrigeeritakse uuesti välja uus lõpp ning kustutatakse puudumine „esitatud haigus“


Selliseid puudumisi, millel on sisestud uus lõpp leib aruandest Puudumiste aruanne ning linnukene uus lõpp.

Näide2: Esmane töövõimetusleht ja tema järgleht esitatakse töötajale samas kuus enne palgapäeva saabumist. Sellisel juhul lisatakse järglehe lõpu kuupäev uus lõpp lahtrisse.

Haigus puhkuse ajal

Näide1: Töötaja on puhkuseavalduse esitanud ja talle on puhkuseraha väljamakstud ning siis selgub, et töötaja jäi haigeks ja puhkus tuleb tühistada.

  1. Lisatakse uus lõpp. Uue lõpu kuupäevaks on puhkusele eelnev kuupäev. Uue lõpu lisamine toob puhkuse valemi uuesti miinus kogusega palga arvestusele. Kui muudetakse vaid lõppu siis tuleb puhkuse valem koos miinus koguseta lisada arvestusele manuaalselt.
    :?: Arvestuse periood miinus kogustega puhkuse valemi jaoks peab olema sama kuu kuhu langeb uue lõppu kuupäev.
  2. Sisestatakse haigusleht
  3. Tehakse järgmise kuu palgaarvestus
  4. Läbi palgaaruande vahe vaate luuakse uus, kahele palgadokumendile üks tasumine.

et/per_ajad.1561640037.txt.gz · Viimati muutnud: 2019/06/27 15:53 persoon katrin