Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


et:mr_laekumine

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
et:mr_laekumine [2015/06/18 16:19]
ott
et:mr_laekumine [2019/10/14 20:27]
triin
Rida 1: Rida 1:
-=====Laekumine=====+======Laekumine======
  
 Laekumine on dokument, millel kajastatakse kliendi laekumised. Laekumiste kaudu saab teha tasaarveldusi,​ arvete tasumist ,ettemakse. Laekumisele saab pangast maksefaile importida. Laekumisi on võimalik teha otse ja läbi tellimuse. Laekumine vähendab kliendi saldot. Laekumine on dokument, millel kajastatakse kliendi laekumised. Laekumiste kaudu saab teha tasaarveldusi,​ arvete tasumist ,ettemakse. Laekumisele saab pangast maksefaile importida. Laekumisi on võimalik teha otse ja läbi tellimuse. Laekumine vähendab kliendi saldot.
Rida 84: Rida 84:
 Seejärel avaneb veel üks aken, kus palutakse laekumised õigete arvetega ära siduda. Seejärel avaneb veel üks aken, kus palutakse laekumised õigete arvetega ära siduda.
 Kui andmed on laekumise dokumendile sisestatud, järgneb sama protseduur, mis tavalise laekumise koostamisel. ​ Kui andmed on laekumise dokumendile sisestatud, järgneb sama protseduur, mis tavalise laekumise koostamisel. ​
 +
 +====Faktooringu laekumiste import====
 +
 +Swedbank'​i klientidel on võimalik Directosse importida faktooringarvete laekumisi. Kajastada saab kahe erineva kirjeldusega XML faile (reservid ja avansid) ning importimisel luuakse vastavalt faili sisule laekumise read. Funktsionaalsuse eesmärgid on, et laekunud summat ei peaks Directos käsitsi arvete kaupa sisestama ning et "​T-tasu"​ väljale märgitud summat oleks võimalik konteerida erinevatele kontodele.
 +
 +**Seadistamine** \\ 
 +Pangast faktooringarvete laekumiste importimiseks tuleb luua ''​Raamatu seadistused > Tasumisviisid''​ alt uus tasumisviis,​ mille Ekspordi tüübiks on **SWED faktooring**.
 +{{:​et:​triin20191013-204649.png}}
 +
 +Väljale **Pangateenused** on võimalik määrata konto, millele konteeritakse laekumisel märgitud **T-tasu** summa. Kui konto on tasumisviisil tühi, siis kasutatakse Süsteemi seadistuses määratud **Pangateenused (ülekanded jne)** kontot.
 +{{:​et:​triin20191013-204755.png}}
 +
 +Pärast tasumisviisi seadistamist tekib salvestatud laekumisele nupp **IMPORT SWED faktooring**,​ mille alt saab pangast salvestatud faili programmi importida.
 +
 +{{:​et:​triin20191013-205633.png}}
 +
 +Kui avansi ja reservi laekumiste teenustasusid (komisjonitasu,​ intressid) soovitakse erinevalt konteerida, tuleb teha selleks erinevad tasumisviisid,​ millel on vastavad kontod **Pangateenus** väljadel. Programm tuvastab laekumiste tüübid automaatselt.
 +
 +Kui on LIST_ADV_BUYER,​ siis laekumisele leitakse väärtused järgmistest väljadest: \\ 
 +Kommentaar => PmtNr \\  ​
 +Aeg => PmtDate \\ 
 +Arve nr. => InvNo \\ 
 +Summa S => InvAdvCalc \\ 
 +T-tasu => InvComm + InvCommVat \\ 
 +
 +Kui on LIST_RES_BUYER,​ siis laekumisele leitakse väärtused järgmistest väljadest: \\ 
 +Kommentaar => PmtNr \\ 
 +Aeg => PmtDate \\ 
 +Arve nr. => InvNo \\ 
 +Summa S => InvResCalc \\ 
 +T-tasu => InvInterest
et/mr_laekumine.txt · Viimati muutnud: 2019/10/14 20:27 persoon triin