Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


et:dpd_lahetused

Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

Lõlita võrdlemise vaatele

Both sides previous revision Previous revision
et:dpd_lahetused [2018/02/23 12:22]
ergo
et:dpd_lahetused [2020/05/21 12:42] (Hetkel kehtiv)
mer
Rida 1: Rida 1:
 ====== DPD saadetiste loomine lähetuste pealt ====== ====== DPD saadetiste loomine lähetuste pealt ======
  
-Üldistes seadistustes täitke pildil ​olevat ​väljad. DPD'ga lepingu sõlmimisel saadud kasutajanimi ja salasõna lisage seadistuste alla.+Üldistes seadistustes täitke pildil ​olevad ​väljad. DPD'ga lepingu sõlmimisel saadud kasutajanimi ja salasõna lisage seadistuste alla.
  
 {{ :​et:​13_dpd.png?​direct |}} {{ :​et:​13_dpd.png?​direct |}}
Rida 23: Rida 23:
 ===== Lähetuse vormistamine ===== ===== Lähetuse vormistamine =====
  
-All oleval ​pildil on välja toodud kõik lähetuse väljad mis peavad olema täidetud, et saadetise loomine õnnestuda saaks.+Alloleval ​pildil on välja toodud kõik lähetuse väljadmis peavad olema täidetud, et saadetise loomine õnnestuda saaks.
  
 {{ :​et:​9_dpd.png?​direct |}} {{ :​et:​9_dpd.png?​direct |}}
  
-Peale selle peab lähetusel olema ka vastav lähetusviis küljes. Kas saadetis saadetakse pakipoodi või kulleriga kliendile sõltub lähetusviisist (vt. "​Ettevalmistus"​ peatükki).+Peale selle peab lähetusel olema ka vastav lähetusviis küljes. Kas saadetis saadetakse pakipoodi või kulleriga kliendilesõltub lähetusviisist (vt. "​Ettevalmistus"​ peatükki).
  
 {{ :​et:​11_dpd.png?​direct |}} {{ :​et:​11_dpd.png?​direct |}}
Rida 45: Rida 45:
       * Hall hüüumärk ​   -> ei tehtud mitte midagi, kuna lähetusel polnud õige lähetusviis küljes.       * Hall hüüumärk ​   -> ei tehtud mitte midagi, kuna lähetusel polnud õige lähetusviis küljes.
  
-Kui lähetuse väljad olid kõik täidetud ja saadetis luuakse edukalt siis tekitatakse pakikaart ja tracking link/lingid iga õnnestunud lähetuse kaardile. Pakikaardid tuleb igalt lähetuselt välja printida ja kleepida saadetiste külge.+Kui lähetuse väljad olid kõik täidetud ja saadetis luuakse edukaltsiis tekitatakse pakikaart ja tracking link/lingid iga õnnestunud lähetuse kaardile. Pakikaardid tuleb igalt lähetuselt välja printida ja kleepida saadetiste külge.
  
 {{:​et:​18_dpd.png?​direct|}} {{:​et:​18_dpd.png?​direct|}}
  
-Järgmine samm oleks sulgeda teenuse manifest ja see välja printida (kõik manifesti sulgemised mis tehakse peale kella 15:00 salvestatakse järgmise päeva kuupäevaga).+Järgmine samm oleks sulgeda teenuse manifest ja see välja printida (kõik manifesti sulgemisedmis tehakse peale kella 15:00 salvestatakse järgmise päeva kuupäevaga).
  
 :!: Peale manifesti sulgemist salvestatakse manifest esimese aruandes esineva lähetuse manuste alla. :!: Peale manifesti sulgemist salvestatakse manifest esimese aruandes esineva lähetuse manuste alla.
Rida 58: Rida 58:
 ===== Saadetise loomine pakipoodi ===== ===== Saadetise loomine pakipoodi =====
  
-Saadetise loomine pakipoodi on enamasti täpselt sama protsess nagu tavalise saadetise. Ainsad erinevused on, et lähetusekaardilt ​tuleb valida pakipood kuhu pakk saadetaks ​ja lähetusviis peab olema vastav (nt. DPD_SAADETIS_PAKIPOOD mis varasemas näites loodi).+Saadetise loomine pakipoodi on enamasti täpselt sama protsess nagu tavalise saadetise ​puhul. Ainsad erinevused on, et lähetuse kaardilt ​tuleb valida pakipoodkuhu pakk saadetakse ​ja lähetusviis peab olema vastav (nt. DPD_SAADETIS_PAKIPOOD mis varasemas näites loodi).
  
 {{ :​et:​19_dpd.png?​direct |}} {{ :​et:​19_dpd.png?​direct |}}
Rida 67: Rida 67:
 ===== Lunapaki loomine ===== ===== Lunapaki loomine =====
  
-Et saadetist saata lunapakina tuleb lähetuse tellimusele (tellimus mille pealt lähetus loodud on) külge panna tasumistingimus "​LUNA"​ ja lähetuse alt "​Teenuse nimi" valida "​D-COD"​ (Tavapakk, lunamaksu teenus) või "​D-SAT-COD"​ (Tavapakk, laupäevane toimetus, lunamaksuteenus). Lunamaksu summaks läheb tellimuse peal olev saldo.+Et saadetist saata lunapakinatuleb lähetuse tellimusele (tellimusmille pealt lähetus loodud on) külge panna tasumistingimus "​LUNA"​ ja lähetuse alt "​Teenuse nimi" valida "​D-COD"​ (Tavapakk, lunamaksu teenus) või "​D-SAT-COD"​ (Tavapakk, laupäevane toimetus, lunamaksuteenus). Lunamaksu summaks läheb tellimuse peal olev saldo.
  
 {{ :​et:​23_dpd.png?​direct |}} {{ :​et:​23_dpd.png?​direct |}}
Rida 74: Rida 74:
  
 Kulleri tellimise teenus on vajalik välja kutsuda ainult juhul, kui puudub püsikorje. Püsikorje on Kulleri tellimise teenus on vajalik välja kutsuda ainult juhul, kui puudub püsikorje. Püsikorje on
-kokkuleppeline kindel korje aeg. Samuti ei ole vajalik juhul kui tehakse Collection Request (Korje+kokkuleppeline kindel korje aeg. Samuti ei ole vajalik juhulkui tehakse Collection Request (Korje
 tellimine teise osapoole juurest). tellimine teise osapoole juurest).
  
Rida 90: Rida 90:
 ===== CR Tellimine (DPD Collection Request/​Pealekorje kolmanda osapoole juurest) ===== ===== CR Tellimine (DPD Collection Request/​Pealekorje kolmanda osapoole juurest) =====
  
-CR puhul ei ole vaja sulgeda manifesti kuna kuller prindib selle ise välja. Tuleb vajutada "Telli CR" nuppu ja täita avanenud vorm nõutud infoga.+CR puhul ei ole vaja sulgeda manifestikuna kuller prindib selle ise välja. Tuleb vajutada "Telli CR" nuppu ja täita avanenud vorm nõutud infoga.
  
 {{ :​et:​21_dpd.png?​direct |}} {{ :​et:​21_dpd.png?​direct |}}
 //Näide täidetud vormist// //Näide täidetud vormist//
  
-CR vormi väli "​Pakkide/​aluste kogus" nõuab küsitud infot kindlas formaadis (näitega välja toodud, kui hiirega välja kirjelduse peale minna). Täpsemaltpakkide/​aluste kogus peab olema kujul+CR vormi väli "​Pakkide/​aluste kogus" nõuab küsitud infot kindlas formaadis (näitega välja toodud, kui hiirega välja kirjelduse peale minna). Täpsemaltpakkide/​aluste kogus peab olema kujul
  
     * #cll - Pakkide arv     * #cll - Pakkide arv
et/dpd_lahetused.txt · Viimati muutnud: 2020/05/21 12:42 persoon mer